• Aktualności

      • Nominacja do Nagrody im. Ireny Sendlerowej

      • 5 listopada Profesor Ewa Drobek odebrała nominację do Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Uroczysta Gala odbyła się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, gdzie finaliści nagrody oraz kapituła, w której skład wchodzą prezesi największych fundacji edukacyjnych w Polsce, mogli obejrzeć wzruszający spektakl o życiu Ireny Sendlerowej.

       Zwycięzcą został Jakub Tylman. Wspaniały nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie.

      • Zgłoszenia do szkolnego turnieju siatkarskiego

      • Ruszamy ze zgłoszeniami do szkolnego turnieju siatkarskiego. Każda klasa może wystawić 6 osobową reprezentację mieszaną (max. 3 chłopców). Mecze 1 setowe będą się odbywały na długich przerwach (13:40) zgodnie z harmonogramem. Uczestników obowiązuje strój sportowy. Zgłoszenia pisemne przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego do 2.12.2022.

       Zapraszamy do zapisów.

      • Wizyta w Parlamencie Europejskim

      • W zeszłym tygodniu uczennice klasy 4O - Ola, Zosia, Ania oraz Marta wraz z Panią Profesor Ratuszyńską zostały zaproszone do Parlamentu Europejskiego przez Pana Premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Były to 4 dni pełne wrażeń; oprócz parlamentu Żmichowianki odwiedziły również najważniejsze brukselskie zabytki i próbowały belgijskich przysmaków. Wyjazd był nagrodą za rok ciężkiej  pracy w WLD (Warszawskiej Lidze Debatanckiej) oraz zaangażowaniu się w działalność społeczną. 

      • Zapisy na białą szkołę

      • Trwają zapisy na białą szkołę. W tym sezonie zaplanowaliśmy dla Was ośrodek narciarski w Czarnej Górze. Za pośrednictwem librusa zostały rozesłane do wszystkich uczniów dokumenty do wypełnienia oraz wszelkie informacje.

       Zapraszamy do zapisów.

      • Relacja z rejsu na Pogorii

      • Po tygodniu spędzonym na pokładzie Pogorii finalnie trzeba nam było zejść na "chwiejny" ląd. Bogatsi w nowe doświadczenia choroby morskiej i krojenia cebuli pod kątem 30 stopni, całą naszą przygodę oceniamy niezwykle pozytywnie. Morze nie oszczędza nikogo; pogoda pokazywała nam to każdego dnia, z początku dostosowując się do naszych nikłych jeszcze umiejętności żeglarskich. Z każdym kolejnym dniem wody przestawały być jednak tak łaskawe, zmuszając nas do łapania talerzy na stołach w mesie, pełnienia wacht w zacinającym deszczu, czy spędzania nocy na próbach niespadnięcia z koi (nie wspominając o wędrówkach bagażu, powodujących nieporządek - pojęcia nie do zaakceptowania i konsekwentnie tępionego przez Pana Bosmana). Doświadczenia te, choć niepozbawione trudności i nie zawsze przyjemne, wydały jednak piękne owoce; wspólne "nieszczęścia" zbliżyły nas do siebie i pozwoliły nam zintegrować się zarówno między sobą; w kręgu Żmichowiaków, jak i z uczniami LO Czackiego - naszymi współzałogantami. Dzięki wspaniałemu kapitanowi zwiedziliśmy nadbrzeżne miasteczka pięknej francuskiej ziemi. Żmichowiacy mieli dodatkowo wyjątkową okazję przećwiczyć w terenie swoje umiejętności języka francuskiego, nabyte na lekcjach w szkole, z lepszymi i gorszymi wynikami, w każdym jednak wypadku nawiązawszy nić porozumienia z miejscowymi:) Chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowania załodze stałej i czworgu oficerom wacht, którzy udzielili nam wielu cennych lekcji (nie tylko w kwestii żeglarstwa!) Gdyby nie ich zaangażowanie i trud chodzilibyśmy jak dzieci we mgle, niepotrafiące korzystać z klamek u drzwi, nocami obijające się szelkami o ściany i tupiące jak słonie tuż nad kajutą kapitana, który, trzeba przyznać, wykazywał wobec naszych wybryków anielską cierpliwość. Tak kończymy naszą żeglarską przygodę szczęśliwi i wdzięczni za możliwość przybycia w śliczne zakątki Morza Śródziemnego. I choć jest w nas radość, nutka melancholii odzywać się będzie w naszych sercach jeszcze przez długi czas. Opuszczamy Lazurowe Wybrzeże i z niezapomnianym bagażem doświadczeń, stosując się do słów Mazurka Dąbrowskiego, wracamy z ziemi włoskiej do naszej umiłowanej Ojczyzny, Polski.

      • MAMY NIEPODLEGŁĄ!

      • 10 listopada 2022r. odbyły się w naszej szkole  obchody Święta Niepodległości Polski. Jak co roku delegacja młodzieży złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

       W szkole każda klasa stworzyła autorskie stoisko nawiązujące do różnych dziedzin życia w II Rzeczypospolitej. Można było przenieść się w czasie dzięki pięknym strojom z epoki, występom artystycznym oraz okolicznościowym dekoracjom.

       Zasada "bawiąc uczyć " znalazła odzwierciedlenie w quizie historycznym.

       Dziękujemy za zaangażowanie, wszystko udało się na medal!

      • Wycieczka klasy 3A do Wrocławia

      • Dzień pierwszy: 24 października klasa 3A odwiedziła Wrocław. Powitało nas słońce i krasnale. Dzisiaj dzień historyczny

       Dzień drugi: w dniu dzisiejszym klasa 3A wybrała się na niezwykle trudny do zdobycia szczyt Ślęży, która swoją wysokością 718 m n.p.m niemalże dorównuje Mount Everestowi. Przy pięknej pogodzie urządziliśmy wspólny piknik, a następnie pojechaliśmy do Srebrnej Góry, by zwiedzić największą w Europie twierdzę. Byliśmy świadkami wystrzału z prawdziwego pistoletu prochowego.

       Dzień trzeci: ostatniego dnia naszej wycieczki ponownie zawitaliśmy do Wrocławia, gdzie podziwialiśmy Panoramę Racławicką - największy obraz w Europie. Pomógł nam on zwizualizować sobie ważną część Insurekcji Kościuszkowskiej. Następnie odwiedziliśmy słynne wrocławskie ZOO, w którym mieliśmy okazję oglądać m.in. kapibary, dikdiki, meduzę, jaja strusia, lemury i wiele innych spośród naszych „braci mniejszych”. 

      • Warsztaty storytellingowe

      • W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej szkole warsztaty storytellingowe dla klasy 2a. Uczniów szkolił, jeden z najlepszych wykładowców w tym obszarze, wykładowca akademicki -  Grzegorz Tomaszewski, tata Hani. Pan Grzegorz, uświadomił uczniom jak wielką moc mają słowa i pokazał im jak tworzyć świetnie zbudowane wypowiedzi. Dziękujmy bardzo za poświęcony czas i wkład rodziców w rozwijanie potencjału naszych uczniów.

      • Sapere Auso - Odważ się być mądrym

      • Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Korzeniewskiej z IVO otrzymania stypendium M.ST. Warszawy Sapere Auso za działanie na rzecz szkoły, dzielnicy Śródmieście i Warszawy. Stypendia przyznawane są uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne.

      • Z głębokim żalem żegnamy Ś. P. Barbarę Suchanek

      • Z głębokim żalem żegnamy Ś. P. Barbarę Suchanek  
       -  długoletnią nauczycielkę naszej Szkoły, troskliwą opiekunkę młodzieży, wspaniałą polonistkę
       i  wicedyrektorkę – zaangażowaną organizatorkę życia Szkoły i współtwórczynię historii i tradycji „Żmichowskiej”. 

                                                                                                            Łącząc się w smutku z bliskimi Zmarłej
                                                                                                            – oddajemy cześć jej pamięci.

                                                                                                            Dyrekcja
                                                                                                            i cała społeczność Żmichowskiej