• Aktualności

      • Olimpiada Języka Angielskiego

      • Przypominamy, że Olimpiada Języka Angielskiego odbędzie się w tym roku szkolnym 4 listopada o godzinie 9.

       Chętnych, mówiących płynnie po angielsku oraz posiadających wiedzę kulturową związaną z obszarem krajów anglojęzycznych zapraszamy do zgłaszania się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Wszystkie informacje i test z lat poprzednich można znaleźć na stronie oja.wsjo.pl

       Salę w której odbędzie się test pisemny wyznaczy w przeddzień olimpiady Dyrektor Małgorzata Gronostalska.

      • 20 jubileuszowa Gala Nauczyciela Roku

      • W ubiegły wtorek uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa uświetnili 20. jubileuszową Galę Nauczyciel Roku w Zamku Królewskim już po raz siódmy. Na tą wyjątkową okazję, przygotowaliśmy specjalny repertuar i zadbaliśmy również o akompaniament aż na 4 instrumentach. Wykonania wybranych utworów zabrzmiały pięknie w tych wyjątkowych murach, a talent Żmichowiaków zachwycił nauczycieli z całej Polski. 

       Uczniowie i absolwenci szkoły mieli wyjątkową okazję podziękować w piękny sposób najlepszym nauczycielom w Polsce i spotkać oraz chwilę porozmawiać z wielkim autorytetem Panią Wandą Tkaczyk - Stawską, która otrzymała tytuł Przyjaciela Szkoły.

      • Występ Żmichowska Śpiewa podczas TEDx Wiertnicza

      • Przedstawicielki projektu Żmichowska Śpiewa Aleksandra Korzeniewska i Julia Rudnicka wystąpiły w ubiegły wtorek podczas TEDx Wiertnicza. Wydarzenie to było ogromnym i bardzo ciekawym przedsięwzięciem medialnym z wyjątkowymi przemowami, warsztatami oraz występami muzycznymi. Dziewczyny zachwyciły publiczność w Domu Kultury Kadr oraz słuchaczy online swoimi wyjątkowymi interpretacjami dwóch utworów z bajek w języku francuskim i angielskim. Pięknie reprezentowały Żmichowską oraz projekt.

       Brawo!

      • Wizyta 4S w Konstancinie

      • 05 października 2022 roku, klasa 4S podziwiała w  piękne jesienne czwartkowe przedpołudnie wystawę dzieł Tamary Łempickiej w Villa la Fleur w Konstancinie.

       Wystawa na pewno warta obejrzenia przez wszystkich wielbicieli Art Déco i nie tylko. W Muzeum tym można tez oglądać dzieła twórców tzw. École de Paris. Piękno sztuki i piękno konstancińskiej natury, kolory i zapachy jesieni.....

       Polecamy wszystkim!

      • Żmichowska Śpiewa w ogrodach Ambasady Francji

      • W ubiegłą sobotę piękne ogrody Ambasady Francji stały otworem. Uczniów z projektu Żmichowska Śpiewa nie mogło tam więc zabraknąć. Jak zawsze, zachwycili swoimi talentami wokalnymi i dali bardzo zróżnicowany koncert. A za wspaniały występ, otrzymali gratulacje od samego Ambasadora Francji oraz jego małżonki. Dziękujemy bardzo za obecność Żmichowiaków oraz Rodziców młodych artystów podczas naszego koncertu.

      • Informacja

      • Informujemy, że zwolniło się miejsce w klasie:

       1B       ekonomiczna – przedmioty rozszerzone: geografia, matematyka, język angielski

       1D       plastyczna – przedmioty rozszerzone: historia, historia sztuki, język angielski

       1L  dwujęzyczna humanistyczna - wymagana znajomość j. francuskiego – min. poziom A2,                                            

                   przedmioty rozszerzone: wiedza o społeczeństwie, język polski, historia, język francuski-poziom dwujęzyczny

        

       Zainteresowani powinni przesłać podanie wraz załączoną kopią świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, wyników ósmoklasisty na adres email: sekretariat@zmichowska.pl

      • Konferencja Masters&Robots w Teatrze Nowym

      • W ubiegły czwartek uczniowie klasy 3a wraz z Profesor Ewą Drobek uczestniczyli w jednej z największych konferencji w Europie - Masters&Robots w Teatrze Nowym. Dzięki ich zaangażowaniu w przygotowania tego gigantycznego wydarzenia, szkoła otrzymała 30 - dniowy darmowy dostęp do wystąpień prelegentów z całego świata. Ekologia, zmiany klimatyczne, przywództwo, ekonomia, rola kobiet we współczesnym świecie, przyszłość wielkich metropolii, zanieczyszczenie światłem, futurologia to tylko niektóre z tematów konferencji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłuchania prelekcji wspaniałych mówców podczas zajęć w Żmichowskiej.

      • Żmicho Tour 2022

      • W czwartek 29 września o 9:00 na parkingu Tesco (metro Kabaty) spotkają się zgłoszone wcześniej 4 os. reprezentacje klas (min 2 dziewczyny w drużynie). Będą rywalizować na 2,5 km pętli w Lesie Kabackim systemem zmianowym, aż do uzyskania 100 km na zespół, ze zmianami w dowolnym momencie.

       Zawodników obowiązuje własny sprzęt w postaci sprawnego roweru na trasę nieutwardzoną, kask, strój sportowy dostosowany do charakteru imprezy oraz warunków pogodowych, prowiant i napoje wedle potrzeb. Każdy uczestnik powinien dostarczyć do dnia zawodów organizatorowi poniższą deklarację podpisaną przez rodzica.

       Organizator dopuszcza możliwość przełożenia zawodów w sytuacji drastycznego załamania się pogody, a informacja o tym fakcie zostanie umieszczona na szkolnej stronie fb na co najmniej 12 godzin przed startem. Wszystkie kwestie nieuregulowane powyższymi ustaleniami rozstrzyga organizator.

       Pisemne zgłoszenia przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego.

      • Salon maturzystów na SGH

      • Klasa 4k uczestniczyła w Salonie Maturzystów na SGH pod opieką Pani Profesor Beaty Przybysz oraz Pani Profesor Ewy Drobek.

       Uczniowie mieli okazje zapytać o proces rekrutacji oraz porozmawiać ze studentami różnych wydziałów. Uczestniczyli również w wykładzie dotyczącym zmian w maturze z języka angielskiego.

       Ciekawe materiały z tego wydarzenia znajdują się u Pani Profesor Beaty Przybysz. Zachęcamy do zapoznania się.

      • Wycieczka do Francji uczniów klas 3L i 4S

      • Minął tydzień od powrotu klasy 3L i 4S z wycieczki do Francji. Uczniowie zwiedzali przepiękną Normandię i Bretanię. Wszyscy wrócili oczarowani.  Wielu pragnie wrócić w poznane miejsca, a także zobaczyć to, czego jeszcze nie zobaczyli.

        

       Oto wspomnienia klasy 4S:

       „Piękna francuska przygoda nas spotkała. Pogoda codziennie nam dopisywała.

       Amiens jako pierwsze odwiedziliśmy. Katedrę dokładnie zwiedziliśmy.

       Ogrody Moneta pięknem nas zachwyciły, cudne wnętrza i obrazy za serca nas chwyciły!

       Setki kilometrów autokarem przemierzaliśmy i przez okno bacznie wyglądaliśmy.

       Do Rouen, Honfleur i Étretat dotarliśmy i wyjątkowe zakątki tam poznaliśmy.

       Po Bayeux spacerowaliśmy i jedenastowieczną tkaninę oglądaliśmy.

       Mont-Saint-Michel nas oczarowało, choć na szczycie odrobinę wiało.

       Caen na koniec zwiedziliśmy i grób Wilhelma Zdobywcy odwiedziliśmy.

       Każde z tych miejsc zapamiętamy i z pewnością w przyszłości tam powracamy! ”

                                                                 

       Nigdy nie zapomnimy naszej francuskiej przygody ! Prawdziwych croissantów, bagietki i naleśników !

        

        

       A oto wspomnienia klasy 3L:

       „Po zwiedzeniu urokliwej Normandii, udaliśmy się do malowniczego Saint-Malo. Spacerowaliśmy uliczkami starówki otoczonej XII wiecznym murem. Zachwyciliśmy się panoramą zatoki i miasta, skałami wyłaniającymi się z błękitnego morza. Potem korzystaliśmy z pięknego słońca w Dinard nazywanym Niceą północy. Szmaragdowe morze i połyskujący złoty piasek na zawsze pozostaną w naszej pamięci! Podobnie jak klify z pięknymi willami  Belle Époque. Następny punkt programu naszej wycieczki to średniowieczne Dinan z uroczymi domami i kamiennymi uliczkami. To tam właśnie jedliśmy prawdziwe francuskie lody !

       Następnie odwiedziliśmy Rennes, stolicę Bretanii. Tam podziwialiśmy Katedrę św. Piotra. Przekroczywszy jej próg, momentalnie oddaliliśmy się od profanum. Katedra stała się przedmiotem ożywionej dyskusji wśród klasowych historyków sztuki, a uwagę uczniów uczących się łaciny przykuły napisy na sklepieniach. Naszą wizytę w Rennes zakończył spacer po urokliwych uliczkach miasta."

        

       Wszystkie te miejsca pozostaną w naszej pamięci!

      • 100-lecie pierwszego posiedzenia Senatu RP

      • Na zaproszenie Marszałka Senatu, Profesora Tomasza Grodzkiego, przedstawiciele projektu Żmichowska Śpiewa wystąpili wczoraj w Senacie RP z okazji 100 - lecia pierwszego posiedzenia Senatu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Śpiewaliśmy po polsku, francusku oraz angielsku i zostaliśmy bardzo życzliwie przyjęci. Goście spotkania z radością wysłuchali nie tylko przygotowanego specjalnie na to spotkanie repertuaru, ale również bisów. To było ciekawe doświadczenie i fajna przygoda.

       Już niedługo przed wokalnie uzdolnionymi Żmichowiakami kolejny koncert w prestiżowej destynacji.

      • Pierwsze zebranie w roku szkolnym 2022/2023

      • Spotkanie rodziców uczniów klas maturalnych z p. dyrektor J. Chrapkowską i p. wicedyrektor M. Gronostalską na temat egzaminu maturalnego – w auli - godz. 17.15

       Spotkania wychowawców z rodzicami – w szkole w wyznaczonych salach; wybory przedstawicieli do Rady Rodziców - godz. 18.00

       Z powodu wycieczki odwołane zostały zebrania w klasach: 2S, 3A, 3L i 4S - Wychowawcy poinformują o innym terminie 

      • Wyprawka szkolna

      • Szanowni Państwo,

        

       Informuję, że zgodnie z Zarządzeniem nr 1058/2020 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 24 sierpnia 2020 r. do 12 września 2022 r. należy składać w szkole wnioski o udzielenie pomocy finansowej uczniom niepełnosprawnym na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.

       W roku szkolnym 2022/23 uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom niepełnosprawnym będą uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:

       1. słabowidzący,
       2. niesłyszący,
       3. słabosłyszący,
       4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
       5. z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
       6. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
       7. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
       8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7.

       W celu usprawnienia działań związanych z procedurą ubiegania się o dofinansowanie zakupu podręczników, podobnie jak w ubiegłym roku, Biuro Edukacji opracowało:

       -        wzór wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023, wraz z instrukcją wypełniania,

       -        wzór tabeli zawierającej dane dotyczące uczniów uprawnionych do otrzymania pomocy, którą dyrektor powinien złożyć w Urzędzie Dzielnicy.

       Materiały te dostępne są na stronie internetowej Biura Edukacji pod linkiem: https://edukacja.um.warszawa.pl/wyprawka-szkolna

        

       Jednocześnie przypominam, że wniosek może zostać złożony przez nie tylko przez rodzica ale również nauczyciela, pełnoletniego ucznia, pracownika socjalnego lub inną osobę, za zgodą rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia.

       W związku z powyższym w załączeniu przesyłam wzór wniosku oraz tabelę zbiorczą w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2022-2023.

       Szczegółowe informacje w tym zakresie określone zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2020 r w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 (Dz. U. poz. 1227).

        

       Wszystkie wymagane dokumenty składa się u p. Pedagog Beaty Przybysz w pokoju 111. 

        

       Z poważaniem