• Aktualności

     • Solidarni z Ukrainą - podsumowanie zbiórki
      • Solidarni z Ukrainą - podsumowanie zbiórki

      • Dzięki wielkiej ofiarności i mobilizacji, społeczność Żmichowskiej zebrała 11 123,10 PLN, zaledwie w 3 dni! 

       Kwota została wpłacona na konto Polskiej Akcji Humanitarnej SOS UKRAINA.

       To pierwszy i na pewno nie ostatni etap naszych działań.

       Dziękujemy za Waszą pomoc i wielkie serce, dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

      • ZBIÓRKA KSIĄŻEK- PROJEKT OCZYTANIE

      • O’czytanie jest to projekt realizowany w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Celem Oczytanie jest pomoc osobom o ograniczonym dostępie do kultury powszechnej i zachęcenie innych także do pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Nasza inicjatywa obejmuje utworzenie w naszej szkole zbiórki nieużywanych już przez Was książek i podręczników by dać im drugie życie oraz przekazać je tym, którzy z pewnością świetnie je wykorzystają. Zostaną one następnie przekazane do Domów Pomocy Społecznej. Najbardziej pożądane są: książki przyrodnicze dotyczące ogrodnictwa, historyczne, horrory, tragedie, romanse historyczne, kryminały, poradniki- ogrodnicze, hobbystyczne. Prosimy jednak, aby książki przez Was oddawane nie były starsze niż 10 lat i były w dobrym stanie. Zbiórka zacznie się 14.03 i zakończy 25.03, zachęcamy do pozostawienia książek w specjalnie przez nas oznakowanych skrzynkach.

       Z góry bardzo dziękujemy za Waszą pomoc.

       Zespół Oczytanie

     • Żmichowska - Solidarni z Ukrainą
      • Żmichowska - Solidarni z Ukrainą

      • Jak zapewne wszyscy pamiętacie, w ubiegłym tygodniu od wtorku do czwartku zbieraliśmy środki opatrunkowe, wyroby medyczne oraz koce dla szpitala w Ukrainie.

       Wszystkim Darczyńcom bardzo gorąco dziękujemy!

       Dzięki Waszej hojności uzbierał się naprawdę spory transport i to w tak krótkim czasie! Jesteśmy z Was dumni!

       Ogromne podziękowania dla Krysi Cieślik oraz Hani Kowalskiej za inicjatywę oraz wszystkim tym, którzy dzielnie im pomagali w sortowaniu, pakowaniu oraz znoszeniu kartonów!

     • Żmichowska - solidarni z Ukrainą PILNE!
      • Żmichowska - solidarni z Ukrainą PILNE!

      • Zgodnie z duchem Żmichowskiej, postanowiliśmy zaangażować się w akcję pomocy Ukrainie, jako wyraz solidarności z naszymi ukraińskimi uczniami, ich rodzinami oraz wszystkimi, którzy cierpią wskutek działań wojennych na terenie Ukrainy i potrzebują wsparcia. 

       I tak, w tym tygodniu:

       1. od wtorku do czwartku, do godziny 15.00 klasa 3R będzie zbierać wyroby medyczne dla szpitala polowego w Ukrainie, zgodnie z listą przekazaną wychowawcom klas. 

       2. we środę i czwartek, wszystkie klasy będą zbierać pieniądze, które zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej. Sugerowana kwota minimalna, 100 złotych od klasy, odpowiada tygodniowym środkom na wodę i żywność dla jednej rodziny.

       W przyszłym tygodniu przewidziana jest pomoc w ramach Szkoły Radości. Na pewno będą też potrzebne skoordynowane działania długofalowe.  Szczegóły będą podawane na bieżąco.Liczymy na Was!

       Bądźmy solidarni z Ukrainą!

     • ŻMICHOWSKA SZKOŁA RADOŚCI 2022 „SZUM”
      • ŻMICHOWSKA SZKOŁA RADOŚCI 2022 „SZUM”

      • W środę, 9 marca 2022 rozpoczynamy realizację 20-tej edycji interdyscyplinarnego projektu edukacyjno-wychowawczego Szkoła Radości. W tym roku  z motywem przewodnim „Szum”.

       Oprócz proponowanych Spotkań Rekolekcyjnych w kościele Najśw. Zbawiciela (w środę i czwartek o godz. 9.30 oraz  Mszy św.w piątek, o godz. 10.00, połączonej z ekumeniczną modlitwą o pokój na Ukrainie), w szkole trwać będą warsztaty Szkoły Radości.

       W tym roku połączymy się w klasach, poprzez wideokonferencje, z takimi krajami jak: Australia, Indie, Austria, Irlandia, Francja, Japonia, Peru i Gwatemala. Usłyszymy szum Puszczy Białowieskiej  i odkryjemy wiele jej tajemnic.. Spotkamy się z byłymi mieszkankami Skandynawii oraz Sycylii.  Rozmawiać będziemy o migrantachi uchodźcach, o szumie informacyjnym, medialnym, o świecie dźwięku, znajdziemy też chwile odprężenia na warsztatach artystycznych, sportowych i filmowych, architektury, gier oraz Hand Made.

       Wszystkim gościom oraz całej społeczności szkolnej życzymy

       dobrego czasu w Szkole Radości!

      • 3 edycja Żmicho-ski

      • W pierwszym tygodniu marca odbyła się już 3 edycja białej szkoły Żmicho-ski.

       Tym razem młodzież  szkoliła swoje umiejętności na stokach w Tyliczu i Jaworzynie Krynickiej. Warunki były wyjątkowo dobre w tym roku, lekki mróz i słońce. Tym samym zamykamy sezon zimowych wyjazdów.

       Do zobaczenia w maju na Żmicho-velo i na czerwcowym spływie kajakowym.

        

       Ewa Furmańska, Anna Janaszek-Seydlitz i Adam Czuba

      • UWAGA SUKCES !!!

      • Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu centralnego XLV Olimpiady Języka Francuskiego. Są to:

       Adam Caulier, klasa 3S

       Zofia Konopka, klasa 3S

       Irena Pogoda, klasa 3C

        

       Wszystkim tym, którzy wzięli udział w eliminacjach okręgowych serdecznie gratulujemy wyników !

       Trzymamy kciuki mocno za uczniów, którzy będą kontynuować rywalizację w etapie centralnym.

        Życzymy Wam powodzenia !

      • List otwarty do rodziców uczniów "Żmichowskiej"

      • Szanowni Państwo,

       w bieżącym tygodniu – od 22 do 26 listopada w naszej szkole będą się odbywać próbne egzaminy maturalne. Nasi maturzyści stają wobec wielkiego wyzwania, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę  fakt, że większość ich licealnej edukacji miała formę nauczania zdalnego. Dlatego w najbliższym czasie musimy skoncentrować się przede wszystkim na zapewnieniu im jak najlepszych warunków pracy podczas egzaminów, co wymaga licznych zmian organizacyjnych. Będziemy się starać zapewnić w tym czasie jak największą ilość planowych lekcji pozostałym uczniom, ale nieuniknione będą zastępstwa, odwołane lekcje i zmiany sal. Bardzo prosimy o wsparcie naszych działań swoją życzliwością i zrozumieniem.

       Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

       Dyrekcja XV LO 

      • Mamy niepodległą!

      • Jak co roku w naszym liceum zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości Polski. Przedstawiciele młodzieży złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Klasy pierwsze wzięły udział w śpiewankach patriotycznych. Odbyły się lekcje okolicznościowe i wystawy. Miłym akcentem były też biało-czerwone elementy stroju.

       Mamy Niepodległą!

      • Wycieczka klasy 3c do Kampinosu

      • 08 listopada miała miejsce wycieczka klasy 3c do Kampinoskiego Parku Narodowego, która okazała się bardzo udaną. Pomimo chłodu i lekkiego deszczu dwudziestce uczniów udało się przejść trasę ok. 10 km z przewodnikiem. Uczestnicy wykonywali zadania z rozpoznawania gatunków drzew, obserwowali różnorodne siedliska parku, poznali różne pojęcia ekologiczne (ochrona czynna i bierna, gatunki introdukowane, inwazyjne, sukcesja ekologiczna). A wszystko to pod kierunkiem i za sprawą organizatorów tej wyprawy: pani prof. Moniki Szczuckiej i pani prof. Magdaleny Żaboklickiej.