• Aktualności

      • UWAGA KANDYDACI

      • do oddziału dwujęzycznego - J  !!!

       SPRAWDZIAN KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH Z J.FRANCUSKIEGO - 7 CZERWCA 2022 (WTOREK)

       GODZ. 9:30

        należy zgłosić się o godz: 9:00 z legitymacją lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość

        i długopisem (nie jest wymagany z czarnym wkładem).

        

        

        

       do oddziału 0W (klasa wstępna)

       SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH – 9 CZERWCA 2022 (CZWARTEK)

       GODZ. 15:00

        

        

       należy zgłosić się o godz:14:15 z legitymacją lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość                  i długopisem (nie jest wymagany z czarnym wkładem).

      • Dzień Ziemi

      • środę 15 czerwca odbędzie się Dzień Nauk Ścisłych "Kolor" organizowany przez klasę 2s.

       Zapraszamy do stanowisk doświadczalnych na parterze, I i II piętrze, gdzie będziemy przeprowadzać pokazy i doświadczenia biologiczne, chemiczne, fizyczne i geograficzne.

       Ponadto w ramach tegorocznego DNS będzie można wysiać nasiona kwiatów łąkowych na naszym patio. Zachęcamy do wykonania drobnego gestu dla przyrody, a dokładniej dla miejskich owadów zapylających. Tych pożytecznych zwierząt jest coraz mniej, a w warunkach miejskich dysponują niewielką ilością miejsc, w których mogą się pożywić. Takim miejscem ma być mini łąka na naszym patio. Wystarczy trochę nasion roślin łąkowych, które wysiejemy w ramach Dnia Nauk Ścisłych "Kolor" w środę 15 czerwca o 13:40 (długa przerwa). Każdy z Was będzie mógł wysiać swoje nasiona w wyznaczonym do tego miejscu na patio. Nasiona można pozyskać nieodpłatnie w tzw. łąkomatach na ul. Jazdów 10/5 oraz w Pawilonie Edukacyjnym Kamień ul. Wybrzeże Puckie 1Więcej informacji tutaj https://warszawa19115.pl/-/lakomaty. Nasiona można też oczywiście zakupić we własnym zakresie w sklepie ogrodniczym.

       Tego dnia ogłosimy również wyniki konkursu fotograficznego "Malowane Światłem".

       Zapraszamy!

      • Odsłonięcie pomnika premiera Francji Georges'a Clemenceau

      • 26 maja uczniowie klasy 1c wraz z Profesor Mirosławą Bajszczak oraz Profesor Ewą Drobek brali udział w odsłonięciu pomnika premiera Francji.

       Podniosłą uroczystość uświetnił Oliwier Statkiewicz, który wykonał utwór w języku francuskim.

      • Obóz naukowy klasy 3S

      • W dniach 25-27 maja klasa 3S przebywała na obozie naukowym w Wigierskim Parku Narodowym.  

       Pozostały piękne wspomnienia wspólnie spędzonych chwil!  Wycieczka rowerowa w Parku Narodowym, piękne widoki podczas spływu kajakowego Czarną Hańczą, oglądanie bogactwa dna jeziora Wigry, kormorany na Mysiej Wyspie, wspólne ognisko nad jeziorem, poranne słuchanie ptaków..... to tylko niektóre punkty programu wycieczki. A poza tym lekcje w Muzeum Wigierskim, zadania w plenerze, oznaczanie makrofauny.   

       Otoczeni cudowną naturą, przeżyliśmy wspaniałe chwile! 

      • Udział Projektu Żmichowska Śpiewa w konferencjach i wydarzeniach ogólnopolskich

      • Reprezentanci Projektu Żmichowska Śpiewa biorą udział w wielu konferencjach i wydarzeniach ogólnopolskich. Uświetnili swoimi występami wokalnymi Galę Skuteczna Kobieta Roku 2021, Konferencję Mentoringową na Politechnice Warszawskiej, Konferencję Business Market w Elektrowni Powiśle. Radio RDC poświęciło naszej płycie cały program na żywo. Kolejne wyzwania przed nami...

      • Promocja płyty Żmichowska Śpiewa 7

      • 26 maja odbyła się promocja płyty Żmichowska Śpiewa 7. Młodzi artyści zaprezentowali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy społeczności Żmichowskiej. Pokazali swoją pasję do muzyki oraz wielkie serce. Słowa podziękowania należą się też teamowi promocyjnemu, projektantce okładki, technicznym oraz fotografce.

       Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowanie realizacji tego projektu od początku istnienia.

       Jesteśmy jedyną, nie muzyczną szkołą w Polsce, która prowadzi cykliczny program (od 8 lat) wspierania uzdolnionych wokalnie uczniów.

      • Zbiórka filmów na płytach DVD dla seniorów

      • W poniedziałek 23.05 ruszamy ze zbiórką filmów na płytach DVD dla seniorów. Jeżeli w Waszych domach zalegają stare płyty, podzielcie się nimi z pensjonariuszami domu seniora w Żelechowskiej Woli.

       Przy wejściu do szkoły zostanie ustawiony odpowiedni karton na ten cel.  

       Zbiórka potrwa do 3 czerwca.

      • Pożegnanie klas maturalnych - 29.04.2022

      • W piątek uroczyście pożegnaliśmy klasy maturalne. Rozdaliśmy świadectwa ukończenia szkoły oraz liczne nagrody. Podniosły nastrój, dopełniło świetnie przygotowane, przez klasę 2a pod opieką Profesor Zuzanny Lipke, przedstawienie.

       Trzymam kciuki za powodzenie na maturach kochani maturzyści!!!

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA MATURZYSTÓW 29 kwietnia 2022r.

      • PODPIS W KSIĘDZE ABSOLWENTA:

       3B – GODZ.11:00

       3A – GODZ.11:30

       UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE – GODZ.12:00       PODPIS W KSIĘDZE ABSOLWENTA:

       3C – GODZ.12:15

       3L – GODZ.12:35

       3E – GODZ.13:00       UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE – GODZ.13:30       Serdeczna prośba o alfabetyczne ustawianie się do podpisu w księdze

       Obowiązuje strój galowy!!!

      • ŻmichoVelo

      • Już 1 maja rusza kolejna edycja szkolnej rywalizacji na pokonane km ŻmichoVelo.

       Spędź majówkę aktywnie i rywalizuj przez cały miesiąc. Obserwuj postępy rywali i wspieraj klasowy team. Dołącz już dziś, instrukcja zapisów została rozesłana za pośrednictwem librusa dnia 25 kwietnia.

        

       Powodzenia

      • Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych klas maturalnych odbędzie się w piątek 29.04 (w dwóch turach) na auli:

       o godzinie 12:00 dla klas: 3A, 3B

       o godzinie 13:30 dla klas: 3C, 3E, 3L

        

       Zapraszamy!!!

      • Kkonkurs fotograficzny "Malowane światłem"

      • Wiosna. Magiczna pora roku. Przyroda budzi się do życia, a jej barwy są coraz wspanialsze, wydobywane promieniami słońca. Zatrzymujemy wzrok na tych przesyconych kolorami obrazach, a wiele z nich chcemy zatrzymać na dłużej, nie tylko w naszej pamięci. Zespół Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Malowane światłem”.

        

       Regulamin konkursu fotograficznego „Malowane światłem”

       1. Każdy uczestnik dostarcza jedno zdjęcie w formacie 45 cm x 30 cm lub 40 cm x 30 cm, opatrzone hasłem.Do zdjęcia powinna być załączona kartka zawierająca następujące informacje:- hasło - to samo co na zdjęciu- data, miejsce i czas (pora dnia) wykonania zdjęcia- sprzęt użyty do wykonania zdjęcia- kilka słów objaśnienia, czyli rozwiń zdanie – „Do wykonania tego zdjęcia zainspirował/a/o mnie ....”

       2. Dodatkowo koperta podpisana hasłem, w środku imię i nazwisko autora zdjęcia oraz klasa.

       3. Całość należy dostarczyć do 31 maja 2022 do p. Magdaleny Żaboklickiej4. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w Dniu Nauk Ścisłych „Kolor”, tj. 7 czerwca 2022.

       Zdjęcia zostaną zaprezentowane w formie wystawy w szkole. Zdjęcia nagrodzone zostaną oprawione i będą stanowić stałą dekorację w szkole.

       Zapraszamy i życzymy sukcesów!

       Zespół Przyrodniczy

      • UWAGA sukces!!!

      • Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasi Uczniowie:

        

       Adam Caullier 3S

       Zofia Konopka 3S

       Irena Pogoda 3C

        

       zostali 

       FINALISTAMI XLV OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2021/2022

        

       Serdecznie gratulujemy!

       Nous sommes fiers de vous!

      • Marta Najda z klasy 2L wyróżniona w konkursie plastycznym

      • GUSTAVE CAILLEBOTTE - REALISTA CZY IMPRESJONISTA?

       Z ogromną radością informujemy, że praca Marty Najdy z klasy 2L została wyróżniona w siódmej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez zaprzyjaźnione XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w  Warszawie.

       Bardzo serdecznie gratulujemy Marcie!

      • OCzytanie: podsumowanie akcji

      • Hej Żmichowiacy!

       Zbiórka naszego projektu odbyła się w dniach 14-25 marca. Dzięki wam udało nam się zebrać aż 680 książek, które zostaną przekazane w dobre ręce. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne naszej społeczność za liczną pomoc i jednocześnie dumne z naszego wspólnego osiągnięcia. Stanęliście na wysokości zadania!!!

        

       Zespół O’czytanie 

      • Żmichowska pomaga

      • W ubiegłym tygodniu, klasa 3S zorganizowała zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy zgłaszających się do Centrum Zdrowia Dziecka. Są to głównie mamy z dziećmi. Udało się zebrać bardzo bardzo dużo potrzebnych w życiu codziennym rzeczy (kosmetyki, jaśki, środki do higieny osobistej...) Za wszystko Szpital bardzo dziękuje!  

       Na Żmichowską można zawsze liczyć !