• Aktualności

      • List otwarty do rodziców uczniów "Żmichowskiej"

      • Szanowni Państwo,

       w bieżącym tygodniu – od 22 do 26 listopada w naszej szkole będą się odbywać próbne egzaminy maturalne. Nasi maturzyści stają wobec wielkiego wyzwania, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę  fakt, że większość ich licealnej edukacji miała formę nauczania zdalnego. Dlatego w najbliższym czasie musimy skoncentrować się przede wszystkim na zapewnieniu im jak najlepszych warunków pracy podczas egzaminów, co wymaga licznych zmian organizacyjnych. Będziemy się starać zapewnić w tym czasie jak największą ilość planowych lekcji pozostałym uczniom, ale nieuniknione będą zastępstwa, odwołane lekcje i zmiany sal. Bardzo prosimy o wsparcie naszych działań swoją życzliwością i zrozumieniem.

       Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

       Dyrekcja XV LO 

      • Mamy niepodległą!

      • Jak co roku w naszym liceum zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości Polski. Przedstawiciele młodzieży złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Klasy pierwsze wzięły udział w śpiewankach patriotycznych. Odbyły się lekcje okolicznościowe i wystawy. Miłym akcentem były też biało-czerwone elementy stroju.

       Mamy Niepodległą!

      • Wycieczka klasy 3c do Kampinosu

      • 08 listopada miała miejsce wycieczka klasy 3c do Kampinoskiego Parku Narodowego, która okazała się bardzo udaną. Pomimo chłodu i lekkiego deszczu dwudziestce uczniów udało się przejść trasę ok. 10 km z przewodnikiem. Uczestnicy wykonywali zadania z rozpoznawania gatunków drzew, obserwowali różnorodne siedliska parku, poznali różne pojęcia ekologiczne (ochrona czynna i bierna, gatunki introdukowane, inwazyjne, sukcesja ekologiczna). A wszystko to pod kierunkiem i za sprawą organizatorów tej wyprawy: pani prof. Moniki Szczuckiej i pani prof. Magdaleny Żaboklickiej.