• Sport w Żmichowskiej

        • Sport

        • Wiadomości sportowe z naszej szkoły są kierowane i aktualizowane na facebooku szkoły.

          facebook

           

          Zdrowy Żmichowiak - Dzień Sportu (2022)

          W ostatni czwartek nasi uczniowie rywalizowali ze sobą w ramach Dnia Sportu Zdrowy Żmichowiak. I choć duch współzawodnictwa był wyraźnie widoczny, to głównym celem była dobra zabawa i wzmożona aktywność ruchowa. Poniżej przedstawiam zestawienie zwycięzców w poszczególnych konkurencjach:

          PING PONG dziewczęta
          Zwyciężczyni - J. Dębska 3r

          PING PONG chłopcy:
          Zwycięzca - A. Kozłowski 2b

          KONKURS RZUTÓW DO KOSZA (chłopcy):
          1. D. Wojna 2b
          2. M. Trzciński 3s
          3. A. Godlewski 1s

          ZUMBA - maraton tańca:
          wszystkim z 17 uczestników udało się dotrwać do końca.

          TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ:
          1. klasa 1w
          2. klasa 3o
          3. klasa 2b

          KONKURS ODBIĆ SIATKARSKICH dziewczęta
          1. O. Bała 2b
          2. N. Sztuka 1c
          3. J. Mendyka 1c

          KONKURS ODBIĆ SIATKARSKICH chłopcy
          1. M.Łukasiak 2b

          KONKURS TAŃCA
          1. A. Latek, Z. Lisonek, O. Nowakowska 1a
          2. J. Grelczyk 1z
          3. M. Żebrowska, J. Mendyk, N. Sztuka 1c

          ERGOMETR 1000m dziewczęta:
          1. M. Bosek 3r
          2. N. Soból 1a
          3. Z. Pavillet 2s

          ERGOMETR 1000m chłopcy:
          1. A. Coulier 3s
          2. P. Bożyk 1l
          3. P. Kuc 2b

          Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla organizatorów i opiekunów poszczególnych grup.

          GALERIA (Wejdź i Zobacz)

           

           

          Biała szkoła 2022 - Krynica: film

          FILM (zobacz)

          W grudniu zakończyły się rozgrywki "Czwórek Siatkarskich".
          Po pięknej i ambitnej walce zwyciężyły następujące drużyny:
           
          Gimnazjum Liceum
          1 miejsce klasa C3/1 1 miejsce - klasa 1L
          2 miejsce klasa B3 2 miejsce - klasa 1C/2
          3 miejsce klasa C3/2 3 miejsce - klasa 1E/2
           
          Zakończyły się również zawody z koszykówki/patrz facebook/.
          GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
           

          ROK SZKOLNY 2017/2018

          ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

          Siatkówka - poniedziałek 15.40-16.30 – B.Karpińska

          Piłka nożna – poniedziałek 15.40-16.30 – T.Kiejdo

          Nordic walking – wtorek 15.40 – 17.15- A.Czuba

          IMPREZY I TERMINY ZAWODÓW SPORTOWYCH

          1.TURNIEJ CZWÓREK SIATKARSKICH

          Liceum i Gimnazjum/zespoły mieszane dzw i chł/

          -organizator: Barbara Karpińska

          -miejsce: sala gimnastyczna I piętro

          -termin: październik, listopad /długie przerwy/

          2.TURNIEJ KOSZYKÓWKI

          Liceum i gimnazjum /zespoły mieszane dzw I chł/

          -organizator: Adam Czuba, Marek Pietrasik

          -miejsce: sala gimnastyczna III piętro

          -termin: styczeń-kwiecień/długie przerwy/

          3.MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TAŃCA / taniec dowolny/

          Liceum i Gimnazjum

          -organizator: Barbara Karpińska

          -miejsce: aula

          -termin: grudzień

          4.TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

          Liceum i Gimnazjum

          -organizator: Marcin Marek

          -miejsce: siłownia

          -termin: październik -luty ,maj -długie przerwy      

          5.TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

           Liceum i Gimnazjum

          -organizator: Tomasz Kiejdo

          -miejsce: sala gimnastyczna Ipiętro

          -termin: styczeń, luty-długie przerwy

           

          WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

          - biegi przełajowe - Marek Pietrasik, Tomasz Kiejdo

          - tenis stołowy – Marcin Marek

          PROJEKT PRZEDMIOTOWY  INTERDYSCYPLINARNY „ZDROWY ŻMICHOWIAK”

          - 14 czerwca 2018 - Barbara Karpińska, nauczyciele w-f

           

          WYNIKI BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH WOM

          Etap dzielnicowy / awans do etapu powiatowego/

          • Eichhorn Matylda B3
          • Kornel Aleksandra B3
          • Wiśniewska Lena C3
          • Piórkowski Stanisław A3
          • Świtalska Martyna 3B
          • Ciarka Patrycja 1E

          Etap powiatowy / awans do etapu mazowieckiego/

          • Wiśniewska Lena C3
          • Świtalska Martyna 3B

          GRATULUJEMY!!!

          Zaczęły się rozgrywki turniejowe czwórek siatkarskich.
          W pierwszym spotkaniu C2(1)x C2(2) po ładnych wymianach z obu stron wygrał zespół C2(1) 2:1
           

          Zapraszamy na dodatkowe zajęcia z siatkówki - poniedziałki 15.40-16.25

          B.Karpińska, K.Pietrzak

          W dniu 11 marca odbył się turniej taneczny. Konkurencja była ostra. 

          I miejsce zdobyła Bogusława W z kl.B2
          II miejsce zdobyły Victoria G z kl. B1, Aleksandra K z kl.A3
          III miejsce zdobyła Julianna Ł z kl. B2
          Gratulujemy!!!

          12 marca w hali " Arena Ursynów" odbył się turniej koszykówki, w którym pod opieką K.Pietrzak wystąpiła nasza reprezentacja

          zobacz zdjęcia

           

           Udział naszej młodzieży w zawodach sportowych

          • październik - biegi przełajowe, liga siatkówki w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży
          • listopad - udział w turnieju tenisa stołowego w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

          Emilia Piątkowska B3
          Klaudia Rozbicka C3
          Zuzanna Wójcik A3 zajęły drugie miejsce na etapie rozgrywek dzielnicowych. 
          Jest to jeden z największych sukcesów drużynowych w historii naszych startów.
          /patrz zdjęcia/

          • grudzień - zakończył się Szkolny Turniej Czwórek Siatkarskich -gimnazjum

          I miejsce - klasa A3
          II miejsce - klasa - B2
          III miejsce - klasa B3
          /patrz zdjęcia/

          • styczeń - trwa Turniej Halowej Piłki Nożnej