• Archiwum

     • 2014 rok

     • 08.02.2022 12:04
     • Obchody Święta Niepodległości  - link do zdjęć
      Ślubowanie klas pierwszych, październik 2014 - link do zdjęć
      95-lecie Żmichowskiej, październik 2014 - link do zdjęć
      Klasa 3A w Maciejowicach, październik 2014  - link do zdjęć
      Wycieczka klasy III L do Alzacji i Lotaryngii, wrzesień 2014  - link do zdjęć
      Wycieczka do Wioski Bullerbyn, wrzesień 2014 - link do zdjęć
      Wyjazd edukacyjny klasy A3, wrzesień 2014 
      - link do zdjęć
      Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego, czerwiec 2014 - link do zdjęć
      Wycieczka klasy 1B do Berlina, czerwiec 2014 - link do zdjęć
      Wycieczka klas 1A i 2A do Łodzi, czerwiec 2014 - link do zdjęć
      Żmichowska śpiewa w I Programie Polskiego Radia, czerwiec 2014 - link do zdjęć
      Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych, maj 2014 - link do zdjęć
      Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych, kwiecień 2014 - link do zdjęć
      Godzina wychowawcza z Agatą Kuleszą, kwiecień 2014 - link do zdjęć
      Wycieczka klasy 2B do Berlina, kwiecień 2014 - link do zdjęć
      Koncert dla Rodziców, luty 2014 - link do zdjęć
      Casting do Must Be The Music, styczeń 2014 - link do zdjęć
      Koncert "Żmichowska Śpiewa", styczeń 2014 - link do zdjęć
      Studniówka, styczeń 2014 - link do zdjęć
     • Obchody Święta Niepodległości

      W środę 12 listopada 2014r. odbyły się w naszej szkole obchody Święta Niepodległości. Delegacja liceum złożyła wiązankę biało-czerwonych róż pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Uczniowie z klas IIC, IIL, C3, A3, IIIC pod opieką p.prof. Ratuszyńskiej przygotowali spektakl pt. "Nikt nie spostrzega w tym zgiełku...", a uczniowie z kl.IIL pokazali prezentację o 100-leciu Legionów Polskich.

      Obchodom towarzyszyły wystawy przygotowane przez p.prof. J. Adamczyk i M.Bajszczak. Uczniowie klas: A1, B1, B3, Ia, Ib wzięli również udział w projekcie ,,Mamy Niepodległą'' i wysłali kartki okolicznościowe do rodziny i przyjaciół.

      Ślubowanie klas pierwszych, październik 2014

      14.X.2014r. odbyło sie ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum i Liceum, połączone z obchodami 95-lecia naszej szkoły. 

      95-lecie Żmichowskiej, październik 2014

      11 i 13.X.2014r. odbyły się uroczystości z okazji 95-lecia istnienia naszej szkoły. W sobotę 11.X. odwiedzili nas dawni nauczyciele i uczniowie w związku z Dniem Absolwenta. Rozmowy i wspomnienia różnych roczników od 1949r. do 2013r. - rozpoczęte na auli - były kontynuowane w czasie zwiedzania szkoły, spotkań z nauczycielami w salach a także w kawiarence, zorganizowanej przez klasę 2B. Okazało się, że nasi goście też kochają Żmichowską, gdyż dopisali swoje punkty do naszych 95 powodów. W poniedziałek 13.X. po Mszy Św. w Kościele Zbawiciela Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do auli szkolnej, gdzie miały miejsce główne uroczystości, a po nich poczęstunek na pierwszym piętrze. Wszystko nawiązywało do klimatu 20-lecia międzywojennego, do czego przyczyniły się stroje uczennic, kawiarenka zorganizowana przez kl.2C oraz dekoracje.

      95-lecie juz za nami! Do zobaczenia na 100-leciu.

      Klasa 3A w Maciejowicach, październik 2014

      7.X.2014r. klasa 3A z wychowawczynią p.prof. Mirosławą Bajszczak pojechała na wycieczkę do Maciejowic w związku z przypadającą w tym roku 220 rocznicą Powstania Kościuszkowskiego. Zwiedziliśmy Muzeum Tadeusza Kościuszki, miejsce bitwy pod Maciejowicami oraz Kopiec Kościuszki usypany w 1861r. W ten sposób rozszerzyliśmy swoją wiedzę historyczną, co zaprocentuje na egzaminie maturalnym.

      Wycieczka klasy III L do Alzacji i Lotaryngii, wrzesień 2014

      W dniach od 15 do 21 września, klasa III L, pod opieką p. Sylwii Sawickiej, p. Michela Paquet i p. Macieja Tomaszewskiego, odbyła wycieczkę do Alzacji i Lotaryngii. Zwiedzaliśmy katedrę i Parlament Europejski w Strasburgu, chodziliśmy śladami Stanisława Leszczyńskiego w Nancy i Lunéville, uczyliśmy się degustować alzackie wino i podziwialiśmy widoki roztaczające się z Mont Sainte Odile w Wogezach. (M. Tomaszewski)

      Wyjazd edukacyjny klasy A3, wrzesień 2014

      W dniach 10-12 września klasa A3 wyjechała w okolice Wigierskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia od razu po przyjeździe, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową połączoną z poznawaniem geomorfologii terenów pojezierza suwalskiego. Po czterogodzinnym wysiłku udaliśmy się na obiadokolację, a następnie zakwaterowaliśmy w pokojach. Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty w Ośrodku Edukacji Środowiskowej Słupie, gdzie podzieleni na grupy mieliśmy okazję bliżej poznać mikroorganizmy żyjące w jednym z najbardziej znanych jezior polskich - Wigry. Następnie spacerowaliśmy po torfowiskach, by przyjrzeć się występującej tam roślinności. Kolejnym punktem programu był spływ po słynnej Czarnej Hańczy. Wieczorem czekała na nas atrakcja w postaci wspólnego biesiadowania przy ognisku. Ostatniego dnia od razu po zwiedzeniu Wigierskiego Parku Narodowego i rejsie łodzią ze szklanym dnem wyruszyliśmy w stronę Warszawy. Po sześciu godzinach dotarliśmy na miejsce.

      Wszyscy pozytywnie wspominają tę wycieczkę.

      Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego, czerwiec 2014

      25.06.2014r. odbył się VIII Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego pod hasłem "25 lat wolności - lęki egzystencjalne". 12 wykonawców z naszego gimnazjum i liceum profesjonalnie zaśpiewało utwory, począwszy od piosenki "Powrót sentymentalnej Panny S" a skończywszy na legendarnych "Murach". Konferansjerami byli: Gabriela Micberger z klasy 2A i Paweł Eitelhaler - tegoroczny absolwent. Opiekę nad przygotowaniem koncertu sprawowały Urszula Szambelan i Mirosława Bajszczak. Filmy z występów:

      Wycieczka klasy 1B do Berlina, czerwiec 2014

      W dniach 21-25 czerwca klasa 1B, cztery osoby z klasy 1C oraz jedna z 1L zwiedzały pod opieką prof. Ewy Drobek oraz prof. Jolanty Kaźmierczak Berlin. Pierwszego dnia po drodze do Berlina zobaczyliśmy pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Wieczorem odbyły się rozgrywki w kosza, gra w bule oraz zabawa w kalambury. Drugiego dnia od rana intensywnie zwiedzaliśmy Berlin. Zobaczyliśmy Katedrę Berlińską, Bramę Brandenburską, Checkpoint Charlie, Sony Center oraz mieliśmy panoramiczny objazd autokarem. Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wejścia do Bundestagu, potem zwiedzaliśmy Aleksanderplatz, Kaiser-Wilhelm-Gedachtniskirche, Berliner Rathaus oraz Muzeum Żydowskie zaprojektowane przez Daniela Libeskinda. Byliśmy również przy Galerii Muru Berlińskiego. Czwarty dzień przeznaczyliśmy na najbardziej znane berlińskie muzea. Przed południem odwiedziliśmy Pergamon oraz Starą Galerią Narodową. Po południu byliśmy w Muzeum Techniki. Wieczór spędziliśmy w jednym z najbardziej znanych berlińskich klubów Matrix. Piątego dnia odpoczywaliśmy w Tropical Islands. Atmosferę wyjazdu obrazują zdjęcia.

      Wycieczka klas 1A i 2A do Łodzi, czerwiec 2014

      16.06.2014r klasy o profilu artystycznym: 2A i 1A pod opieką prof. M.Gronostalskiej, M.Bajszczak, E.Drobek wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzaliśmy min. łódzką "Filmówkę", Studio Małych Form Filmowych "SE-MA-FOR", Aleją Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej, apartamenty aktorów w hotelu Grand; szukaliśmy też miejsc gdzie Andrzej Wajda kręcił film pt. "Ziemia obiecana". To był dobry wstęp do zbliżających się wakacji.

      Żmichowska śpiewa w I Programie Polskiego Radia, czerwiec 2014

      Dnia 2 czerwca Zofia Gostańska z klasy 1B, Greta Kossowska, Joanna Piotrowska, Jan Horodyski z klasy 2A oraz Ula Późniecka z klasy 2B pod opkieką prof. Ewy Drobek uczestniczyli w programie na żywo na antenie I Programu Polskiego Radia. Udało nam się zaprezentować słuchaczom wszystkie piosenki z płyty i opowiedzieć o szkole oraz samym projekcie.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania audycji:

      Cześć 1

      Cześć 2

      Cześć 3

      Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych, maj 2014

      22.05.2014 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych.

      Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych, kwiecień 2014

      25.04.2014 roku odbyło się zakończenie roku klas maturalnych. Absolwentom wręczono nagrody i świadectwa ukończenia szkoły. Część artystyczną przygotowała klasa 2A.

      Godzina wychowawcza z Agatą Kuleszą, kwiecień 2014

      W dniu 15.04.2014r. klasa 1B odbyła nietypową godzinę wychowawczą. Tego dnia gościem była aktorka Agata Kulesza. Rozmawialiśmy z nią o wielkim sukcesie filmu "Ida" w którym zagrała główną rolę, o pracy aktora, produkcji filmu oraz "dabingu". Jedna z największych polskich aktorek zrobiła na nas bardzo miłe wrażenie i poświęciła nam wiele swojego czasu oraz uwagi pomino wielu obowiązków zawodowych. 

      Wycieczka klasy 2B do Berlina, kwiecień 2014

      W dniach 7-11.04.2014r. klasa 2B pod opieką wychowawczyni prof. Jolanty Paradowskiej oraz prof. Ewy Drobek zwiedzała Berlin. Zobaczyliśmy wszystkie największe zabytki Berlina: Wyspę Muzeów, Muzeum Żydowskie pięknie zaprojektowane przez Daniela Libeskinda, Reichstag, Muzeum Techniki, Galerię Muru Berlińskiego oraz nowoczesne dzielnice tego wielkiego i pięknego miasta. Był też czas na odpoczynek w oddalonej o 80 km od Berlina Tropical Island. Klasa wykonała też szkice Bramy Brandenburskiej, które dopracuje na zajęciach architektonicznych. Atmosferę wyjazdu obrazują zdjęcia.

      Koncert dla Rodziców, luty 2014

      W niedzielę 9.02.2014r. w auli naszej szkoły odbył się drugi koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa". Tym razem publicznością byli Rodzice. Oprócz wysłuchania piosenek można było też spróbować pysznych ciast wykonanych przez uczniów klasy 1B w prowadzonej przez nich kawiarence.

      Casting do Must Be The Music, styczeń 2014

      24.01.2014r. klasa 1B oraz przedstawiciele klas A2, 2A, 3B gościli na nagraniu odcinka castingowego programu rozrywkowego "Must Be The Music". Bawiliśmy się świetnie. Mieliśmy okazję porozmawiać z jurorem Adamem Sztabą, któremu wręczyliśmy naszą płytę "Żmichowska Śpiewa". Po kilku dniach otrzymaliśmy wiadomość z bardzo pozytywną oceną tego projektu oraz zaproszenie do następnej edycji programu.

      Koncert "Żmichowska Śpiewa", styczeń 2014

      W poniedziałek 20.01.2014r. w auli naszej szkoły miał miejsce koncert promujący wydanie płyty pt. „Żmichowska Śpiewa”. Wykonawcami byli uczniowie gimnazjum i liceum oraz 2 absolwentów naszej szkoły. Projekt był realizowany pod opieką Pani prof. Ewy Drobek.

      Studniówka, styczeń 2014

      18.01.2014r. odbyła się STUDNIÓWKA. W tym roku maturzyści bawili się w hotelu "Sheraton". Uroczystość rozpoczęła się o godz 20.00 tradycyjnym polonezem, następnie młodzież zaprezentowała swoje talenty w części artystycznej, a potem trwała już zabawa do białego rana. Wszyscy mamy nadzieję, że tak udana studniówka zapowiada równie udaną maturę.

     • Wróć do listy artykułów