• Archiwum

     • 2013 rok

     • 08.02.2022 10:46
     • Klasa 1B w pracowni JEMS Architekci, grudzień 2013 -  link do zdjęć
      Dni Literatury - Mrożek, grudzień 2013 -  link do zdjęć
      Zajęcia teatralne klas 1A i 2A, listopad 2013 -  link do zdjęć
      Klasa A2 na zajęciach terenowych w Kampinosie, październik 2013  -  link do zdjęć
      Wizyta klasy 1B w Polskim Radiu, październik 2013  -  link do zdjęć
      Ślubowanie klas pierwszych, październik 2013 -  link do zdjęć
      Zajęcia na Wydziale Archtektury, październik 2013 - 
      link do zdjęć
      Klasa 2A na Litwie, październik 2013 -  link do zdjęć
      Przegląd utworów Jacka Kaczmarskiego, czerwiec 2013  - 
      link do zdjęć
      Wymiana ze Słowenią, czerwiec 2013  -  link do zdjęć
      Pożegnanie klas maturalnych, kwiecień 2013 -  link do zdjęć
      Turniej sportowy, kwiecień 2013 -  link do zdjęć
      Wycieczka klas A1 B1 C1 do Paryża, kwiecień 2013 -  link do zdjęć
      Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska, marzec 2013 - link do zdjęć
      Studniówka, styczeń 2013 - link do zdjęć

     • Klasa 1B w pracowni JEMS Architekci, grudzień 2013

      6 grudnia klasa 1B odwiedziła pod opieką prof. Jolanty Otrębskiej oraz wychowawczyni prof. Ewy Drobek jedną z najbardziej prestiżowych pracowni architektonicznych w Polsce - JEMS Architekci. Mieliśmy okazję zobaczyć jak projektuje się budynki za pomocą programów komputerowych, odwiedzić modelarnię oraz obserwować architektów przy pracy.

      Dni Literatury - Mrożek, grudzień 2013

      W dniach 5-6 grudnia w Zespole Szkół nr 67 odbyły się w XVI Dni Literatury. Tematem przewodnim była twórczość Sławomira Mrożka. Odbyły się bardzo ciekawe wykłady prof. Janusza Majcherka oraz prof. Jerzego Sosnowskiego. Klasy przygotowały przedstawienia. Tradycją naszej szkoły są też przygotowywane przez uczniów kawiarenki. Wysiłek uczniów został nagrodzony brawami oraz nagrodami rzeczowymi. Tegoroczne Dni Literatury uważamy za bardzo udane.

      Zajęcia teatralne klas 1A i 2A, listopad 2013

      W klasie 1A i 2A odbywają się zajęcia teatralne w ramach rozszerzonego programu nauczania. Zajęcia prowadzi aktor i szkoleniowiec Jakub Snochowski. Pod jego kierunkiem uczniowie ćwiczą ekspresję, dykcję i uwrażliwiają się na kulturę. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zajęć teatralnych.

      Klasa A2 na zajęciach terenowych w Kampinosie, październik 2013

      27 października klasa A2 brała udział w zajęciach terenowych historyczno-biologicznych w Kampinosie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji historycznej w muzeum w Palmirach oraz zapalili znicze na grobie Janusza Kusocińskiego, Macieja Rataja, Dawida Przepiórki i Witolda Hulewicza. Podczas zajęć biologicznych uczniowie porównywali poziom bioróżnorodności różnych środowisk leśnych. Zajęcia te w formie gry terenowej przygotowała prof. Magdalena Żaboklicka.

      Wizyta klasy 1B w Polskim Radiu, październik 2013

      W dniu 24 października klasa 1B wraz z wychowawcą prof. Ewą Drobek oraz prof. Magdaleną Żaboklicką odwiedziła Polskie Radio. Oprowadzał nas dziennikarz radiowy Andrzej Krusiewicz. Zwiedziliśmy radiową jedynkę, dwójkę i czwórkę. Obserwowaliśmy dziennikarzy przy pracy nad aktualnymi wiadomościami. Zachwyciła nas piękna polszczyzna oraz dykcja oprowadzającego naszą wycieczkę.

      Ślubowanie klas pierwszych, październik 2013

      W Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych gimnazjalnych i licealnych oraz klasy wstępnej. Uczniowie ślubowali sumienność, rzetelność oraz dbanie o dobre imię szkoły. Klasa 1A wraz z wychowawczynią Ewą Rzeczkowską przygotowała program artystyczny oparty na historii naszej szkoły. Nowi uczniowie otrzymali tarcze, które już zawsze będą elementem ich stroju galowego. Cieszymy się, że nowi uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.

      Zajęcia na Wydziale Archtektury, październik 2013

      Zajęcia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

      Cieszymy się bardzo, że już trzeci rocznik ma możliwość uczestniczenia w zajęciach z rysunku architektonicznego na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajęcia prowadzi prof. Adam Sufliński. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć klasy 1B pracującej w pracowni architektonicznej.

      Klasa 2A na Litwie, październik 2013 

      W dniach 24-27.09.2013 klasa 2A oraz 7 osób z klasy 2B i 5 osób z klasy 2L zwiedzało Litwę pod opieką p. prof. M.Bajszczak, J. Jankowskiej, B.Karpińskiej szlakiem Józefa Piłsudskiego oraz Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Odwiedziliśmy Druskienniki, Wilno, Kowno i Troki. Mimo zimna panowała gorąca atmosfera a zabytki pięknie się prezentowały w słońcu. Wycieczka udała się w 100% - co potwierdzają zdjęcia. 

      Przegląd utworów Jacka Kaczmarskiego, czerwiec 2013

      Pożegnanie klas maturalnych, kwiecień 2013

      Dnia 26.04.2013 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. W obecności Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli, Rodziców i zaproszonych Gości maturzyści odbierali nagrody i świadectwa ukończenia szkoły. Tym samym skończył się dla nich bardzo ważny etap w życiu. Teraz trzymamy kciuki za świetnie zdaną maturę.

      Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska, marzec 2013

      W dniach 21-23.03.2013r. odbyła sią w naszej szkole VIII edycja festiwalu teatralnego TFAŻ. Młodzież z gimnazjum i liceum pod opieką pani prof.J.Kaźmierczak zajęła się częścią organizacyjną i z zaangażowaniem pełniła rolę gospodarza. W ciągu trzech dni festiwalu moża było obejrzeć 16 spektakli. Jury pod przewodnictwem pani prof. J.Kaźmierczak przyznało nagrody i wyróżnienia, które trafiły min. do uczniów klasy 1A naszego liceum za przedstawienie pt."Balladyna". Resztę pokażą zdjęcia.

      Studniówka, styczeń 2013

      18 stycznia 2013 roku odbyła się studniówka. Pani Dyrektor Małgorzata Gronostalska rozpoczęła korowód poloneza. Klasy maturalne zaprezentowały trzy świetnie przygotowane i wyćwiczone układy, które podziwiali wzruszeni rodzice. Po przemówieniu Pani Dyrektor Joanny Chrapkowskiej reprezentanci młodszych roczników Żmichowskiej - Greta Kossowska z klasy 1A i Janek Dziekiewicz z klasy 2B zaprezentowali przygotowane piosenki. O godzinie 22.00 odbyła się część artystyczna, w czasie której Dorota Sacewicz z klasy 3L zjawiskowo zaśpiewała dwie piosenki, a klasy 3C i 3B pochwaliły się swoimi prezentacjami tanecznymi i wizualnymi. Potem uczniowie i nauczyciele bawili się razem do białego rana... 

     • Wróć do listy artykułów