Logo

Maths & Languages

W paździelniku 2020 roku zaprosiliśmy uczniów klas IIIb i IIIc na uroczyste zakończenie projektu.

W dniach 6 -27 VI odbędzie się wirtualny Kongres MATh.en.JEANS. Spotkania będą odbywały w soboty (16:00-18:00) i środy (15:00-17:00).  Nasze 2 ekipy (uczniowie 2c i 2b) będą miały prezentacje 24 VI 2020.

Więcej informacji: MATh.en.JEANS : le congrès (virtuel)

Zobacz: aplety przygotowane w programie Geogebra przez Zosię i Bartka

            zasady gry ENI - film przygotowany przez Pawła

 

Mamy kolejne publikacje na stronie MathEnJeans :-)

Zobacz: LIGHT TRAP

Zobacz: LEAKY CHOICE

W bieżącym roku szkolnym uczniowie pracują w 2 zespołach badawczych. Nasze tematy to "ENI game" i "Hiperbolic tillings". Mamy już za sobą pierwszą wideokonferencję z naszą bliźniaczą szkołą z Souillac.

W dniach 7-8 X odbyło się V Międzynarodowe spotkanie nauczycieli biorących udział w projekcie Maths&Languages. Spotkanie było przygotowaniem pracy w III (ostatnim) roku projektu.

Zobacz: program spotkania

W dniach 30 III - 7 IV 2019 roku wzięliśmy udział w wymianie z naszą "bliźniaczą" szkołą z Souillac i XXX Kongresie MathEnJeans zorganizowanym przez Uniwersytet w Tuluzie (Université Toulouse III - Paul Sabatier).

W bieżącym roku szkolnym uczniowie pracują w 2 zespołach badawczych. Szukamy strategii wygrywającej dla gry "Dziurawy wybór" oraz próbujemy zaprojektować pułapkę świetlną.

W naszej pracy korzystamy z programów: Geogebra i Scratch.

Zobacz: tematy.

Mamy kolejną publikację, tym razem artykuł został napisany w języku angielskim. Gratulacje dla autorek!

Zobacz: ALL STONES ON THEIR WHITE SIDES

W dniach 27-28 IX odbyło się w naszej szkole III Międzynarodowe spotkanie nauczycieli biorących udział w projekcie Maths&Languages. Spotkanie było podsumowaniem I roku projektu oraz przygotowaniem pracy w II roku.

Zobacz: program spotkania

Codziennnie: praca w grupach

... a oprócz tego: 

wycieczka do Łazienek

wycieczka do Centrum Kopernik

zwiedzanie Wydziału Matematyki UW, wykład

pizza, spacer, koncert "Żmichowska śpiewa"

i ... pożegnanie

W dniach 10-16 II 2018 roku gościmy w naszej szkole uczniów z  Lycée Louis Vicat z Souillac. Dzisiaj było zwiedzanie Warszawy i ... trampoliny. Jutro bierzemy się do pracy.

Informacja o naszym projekcie znajduje się na stronie Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Dziękujemy za wsparcie.

Spotykamy się w każdy wtorek ...

Distances on earth

Maria Chmielewska, Michał Grochal, Ania Grabowska, Oliwia Mieszała, Julia Brodowska Julien Arlie, Damien Eynard, Etienne Montourcy

All the stones on the white face

Maria Kubik, Jagoda Pabich, Zuzanna Jędrzejewska, Ewa Logé, Ola Wrzosek Margaux Lacombe, Enzo Marchou, Lucie Pages

Divisibility rules and last digits

Karolina Kulicka, Ola Krupa, Weronika Jóźwiak, Natalia Olesińska Enzo Gernolle, Hugo Nadin, Alban Foucault.

Subjects 2017/2018:

1. Distances on earth

How many points can one place on earth so that the distance between two of them is at least 10000 km ?

W dniach 5-6 X 2017 roku w Bordeaux odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli biorących udział w projekcie "Maths&Languages".

Dnia 26 IX 2017 odbyło się nasze pierwsze spotkanie (online) z "bliźniaczą" szkołą Lycee Vicat z Soillac.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału międzynarodowym projekcie Maths&Languages finansowanym ze środków programu Erasmus+. 

Koordynatorem projektu jest – zajmująca się propagowaniem matematyki wśród uczniów - francuska fundacja Maths.en.Jeans. W projekcie bierze udział 10 szkół z różnych krajów Unii Europejskiej: Francja, Belgia, Polska, Rumunia, Włochy.

W dniu 10 XI bieżącego roku naszymi gośćmi byli: p. Julien Dumercq ze stowarzyszenia MathEnJeans (www.mathenjeans.fr) i p. Jérôme Tressens - nauczyciel Lycée Louis Vicat z Souillac (http://vicat.entmip.fr/). Rozmawialiśmy n/t nowego projektu Erasmus+ (tym razem dla uczniów) "Maths&Languages"

Zobacz: szczegóły