Logo

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości 100-lecia naszej szkoły, która odbyła się 18 listopada w kinie "Atlantic". Wspomnień czar...

zobacz zdjęcia

Jubileusz 100-lecia naszej szkoły odbywał się w dniach 16 i 18 listopada 2019r. Było uroczyście i wzruszająco. 16 listopada to Dzień Absolwenta - spotkanie pokoleń, czas na wspomnienia (---zobacz zdjęcia---).

18 listopada - oficjalne obchody w kinie "Atlantic" (---zobacz zdjęcia---). Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych uroczystości za ich uświetnienie swoją obecnością oraz za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Te dni na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

8.XI.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, odbyły się też lekcje rocznicowe. Uczennice i uczniowie z klas 1A, 2A, 1O, 1R wysłali 101 kartek pod hasłem "Mamy Niepodległą".

zobacz zdjęcia

Tradycją naszej szkoły jest to, że ślubowanie klas I odbywa się w dniu 14.X., kiedy obchodzony jest dzień Komisji Edukacji Narodowej. Tak było też w tym roku. A jest to rok wyjątkowy - do ślubowania przystąpili uczniowie z 11 klas pierwszych. Po uroczystści każda z klas została poczęstowana jubileuszowym tortem, z okazji 100-lecia naszej szkoły i 200-lecia urodzin Patronki.
Witamy w gronie Żmichowiaków!

zobacz zdjęcia

4 czerwca 2019 r. w samo południe odbył się w naszej szkole Koncert Wolności, zorganizowany z okazji 30 rocznicy wyborów parlamentarnych 1989 r.
Bazę koncertu stanowiły dobrane tematycznie piosenki barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego, a na finał wykonawcy zaśpiewali utwór Marka Grechuty pt, "Wolność".
Jako organizatorki koncertu dziękujemy serdecznie Panu Profesorowi B.Mojkowskiemu za przygotowanie dekoracji oraz wszystkim zaangażowanym w ten projekt uczennicom, uczniom i absolwentom naszej szkoły.
Był to czas pełen refleksji i wzruszeń.

Zobacz zdjęcia. Zobacz filmy:

https://youtu.be/qKSZhYI6oWo  https://youtu.be/3E7YSycXFmU

30 marca 2019 roku zakończyliśmy tegoroczną TFAŻ. Podczas gali Jury wręczyło nagrody i wyróżnienia. W tym roku wygrał spektakl pt. "Inna", II miejsce zajęła grupa teatralna Samodzierżawie z klasy 3A z przedstawieniem pt. "Tango wg Mrożka", III miejsce otrzymał spektakl pt. "Winda".

Uczniowie naszej szkoły odnieśli też inne sukcesy:

- nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską dostała Joanna Sajewicz z klasy 2B grająca w spektaklu "Między gwiazdami a ziemią"

- nagrodę za scenariusz autorski spektaklu pt. "Hania" otrzymała Maria Gojło z klasy 1D

- grupa Samodzierżawie z klasy 3A została wyróżniona aż w 4 kategoriach:

      * II miejsce za najlepszy spektakl

      * nagroda publiczności

      * za najlepszą reżyserię - Maja Bronowska

      * nagroda im. Marysi Łobodzińskiej - Krzysztof Giziewicz

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Do zobaczenia za rok! :)

zobacz zdjęcia

 

Jak co roku w marcu w Żmichowskiej odbywa sie Festiwal Teatralny. Tegoroczna TFAŻ trwa w dniach 28-30.03., a hasłem przewodnim jest "CIAŁO".

Pokazom spektakli towarzyszy wystawa tematyczna.

Goście mogą odpocząć w kawiarence i przeczytać recenzje w magazynie pt. "MORDA".

Jutro gala i wręczenie nagród.

Zapraszamy.

zobacz zdjęcia

15 marca 2019 r. to finał tegorocznej edycji Szkoły Radości. Stałym akcentem tego dnia jest Muzyczna Ulica, kiedy idziemy wspólnie z Placu Zbawiciela na ulicę Klonową grając na różnych instrumentach. Tak było i tym razem. A potem warsztaty, kolorowanki, film i spotkanie z Michałem Bajorem.

Tegoroczna Szkoła Radości przeszła do historii. Wszystko jak zawsze przebiegło wzorowo dzięki głównej organizatorce Pani Prof. Marii Głowackiej, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas i otwarte serce.

zobacz zdjęcia

Pierwszy dzień Dni Radości w tym roku z mottem Pokój. Spotkanie rekolekcyjne z nieocenionym księdzem Mirosławem Toszą i wspaniała schola. Potem warsztaty w szkole. Każdy znalazł coś dla siebie. Kaligrafia, mediacje, film, spotkanie z jezuitą z Syrii, warsztaty hand made i własnoręcznie robione branzoletki.

zobacz zdjęcia

Drugi dzień Szkoły Radości. Spotkanie rekolekcyjne w kościele. Warsztaty z pszczelarzem pasjonatem, spotkanie z żołnierzem, który uczestniczy w misjach zagranicznych, medytacja, szydełkowanie, tańce afrykańskie, wykład w języku francuskim.
Do wyboru do koloru.

zobacz zdjecia

zobacz zdjęcia

W dniach 26-28.09.2018r. klasa 3a wraz z wychowawcą p.prof. M.Bajszczak i p.pedagog J.Kaźmierczak wyjechała na wycieczkę historyczno-przyrodniczą na Polesie i Roztocze. Zwiedzaliśmy min. wielokulturową Włodawę, jedyną w Europie zabytkową kopalnię kredy w Chełmie, perełkę budownictwa renesansowego - Zamość, uzdrowisko Krasnobród. Spacerowaliśmy po Puszczy Solskiej i Roztoczańskim Parku Narodowym, a w gospodarstwie chłopskim z XIX wieku jedliśmy pyszny makowiec. Młodzież nabrała sił i chęci aby uczyć się do matury.

27 kwietnia 2018r. był ostatnim dniem w szkole dla tegorocznych maturzystów. Uroczystość pożegnania klas III przygotowali uczniowie  klasy 2A. Tym razem część oficjalna przeplatała się z częścią artystyczną. Były podsumowania, podziękowania, nagrody, wzruszenia ale też salwy śmiechu. Za maturzystów trzymamy kciuki i życzymy im samych sukcesów w nowym etapie życia.

zobacz zdjęcia

13 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole obchody 50-tej rocznicy Wydarzeń Marcowych 1968r. Licealiści z klas II i III humanistycznych obejrzeli film dokumentalny pt. "Dworzec Gdański". Młodzież miała okazję spotkać się ze świadkiem tamtych czasów Panem prof. Karolem Modzelewskim oraz z historykiem Janem Skórzyńskim. Wybrane klasy oglądały film fabularny tematycznie odnoszący się do wspomnianej rocznicy pt. "Marcowe migdały".
Organizatorki projektu Pani prof. Jolanta Kaźmierczak oraz Pani prof. Mirosława Bajszczak dziękują Panu prof. Bogdanowi Mojkowskiemu za przygotowanie dekoracji oraz uczennicom i uczniom za zainteresowanie tematem.

zobacz zdjęcia

3 marca 2018r. wzięliśmy udział w konferencji "Szkoła z edumocą" czyli w pierwszym forum wymiany inspiracji i dobrych praktyk w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Nasza praca nad projektem "Żmichowska Śpiewa" została doceniona i wyróżniona. Tylko 16 z 420 proponowanych szkół mogło zaprezentować szerokiej publiczności swoje osiągnięcia. Poprowadziliśmy gniazdo inspiracji oraz daliśmy wspaniały koncert wprowadzając w zachwyt uczestników konferencji. Po dobrze wykonanej pracy znaleźliśmy czas na nadmorski spacer. Szkołę tym razem reprezentowali i promowali Cheyenne Booth, Milena Burdalska oraz Piotr Zubek.

zobacz zdjęcia

 

Już po raz drugi wzięliśmy udział w konferencji "Inspiracje" w Bibliotece Narodowej. Jest to jedna z największych ogólnopolskich konferencji podczas której nauczyciele dzielą się wiedzą oraz dobrymi praktykami. My podizeliliśmy się doświadczeniami w rozwijaniu i promocji projektu "Żmichowska Śpiewa" oraz wyjątkowymi talentami naszych uczniów. Braliśmy też udział w świętowaniu X urodzin najbardziej wpływowego portalu edukacyjnego Edunews.

zobacz zdjęcia

3 lutego 2018r. odbył się koncert Piotra Zubka w punkcie kultury Trele Morele. Piotrkowi akompaniował Dominik Światkowski, wybitnie zdolny pianista. Obaj chłopcy stworzyli niesamowitą magię na scenie. Pomysł i realizacja tego koncertu mistrzowska. Koncert zaszczycił swoją obecnością Grzegorz Wasowski.

zobacz zdjęcia

2 lutego 2018 r. w hotelu Sheraton odbył się Bal Studniówkowy klas maturalnych. Młodzież pięknie zatańczyła poloneza, podziękowała Wychowawcom, Dyrekcji oraz Nauczycielom. Zabawa trwała do białego rana. Udana studniówka zapowiada świetną maturę czego życzymy wszystkim maturzystom.

zobacz zdjęcia

zobacz film

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia "Kolęda warszawska"

Zobacz zdjęcia

24.11. uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa 4 zagrali klimatyczny koncert w Domu Kultury Nowy Śwat Muzyki. Widownia była zachwycona umiejętnościami wokalnymi uczniów naszego gimnazjum i liceum. Właścicielka Domu Kultury po świetnym występie zaproponowała nam cykl koncertów w tym klimatycznym miejscu w samym centrum Warszawy.

zobacz zdjęcia

10 listopada 2017r. Żmichowiacy obchodzili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy pierwsze i drugie liceum wykazały się inwencją twórczą uczestnicząc w grze historycznej pt. "Kultura Niepodległej", przygotowanej przez p. prof. Katarzynę Bober.
Delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego koło Belwederu.

zobacz zdjęcia

X Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego przeszedł już do historii. W dniach 19 i 20.06.2017r. odbyły się trzy koncerty w czasie których uczniowie naszego gimnazjum i liceum oraz absolwenci śpiewali piosenki Jacka Kaczmarskiego. Na finał wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwór pt. "Zbroja".
Licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła wykonawców. Z okazji małego jubleuszu naszego festiwalu został wydany E-book, zawierający historię szkoły, festiwalu i wspomnienia nauczycieli oraz uczestników poprzednich edycji. Kawiarenkę "Literacka Żmichowianka" przygotowała klasa B2.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Zapraszamy na kolejny festiwal w przyszłym roku szkolnym.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć...

Filmy:  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  13  |  14  |  15  |  16  |  17  |  18  |  19  

Gimnazjum / klasy pierwsze / Kabaty

zobacz zdjęcia

W piątek 28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Były chwile wzruszeń, wspomnień, dumy i radości z osiągnięć w różnych dziedzinach, podziękowania i życzenia na nową drogę życia. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna, prygotowana przez kl. IIa, w której , wyjątkowo, wzięła udział część nauczycieli. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za świetne wyniki egzaminów maturalnych.

zobacz zdjęcia

Już za tydzień - 28.04.2017 r. - nasi drodzy maturzyści staną się absolwentami i opuszczą mury naszej szkoły. Zanim to nastąpi chcemy przypomnieć czas beztroskiej zabawy na STUDNIÓWCE! Wspomnień czar...

zobacz zdjęcia

W dniach 20-21 marca Żmichowska włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia  Frankofonii. Całej społeczności Szkoły: Dyrekcji, Nauczycielom, Młodzieży  dziękujemy za czynne uczestnictwo oraz pomoc w przygotowaniu wystaw w bibliotece (2L) oraz na terenie szkoły (A1, C1), kawiarenek (2B, C2), spektaklu „Figures géometriques” (B2),  warsztatów kulinarnych i tanecznych. Zwieńczeniem Dni Frankofonii był koncert Żmichophonie, podczas którego w tym roku usłyszeliśmy 20 piosenek francuskich w wykonaniu rewelacyjnych solistek, duetów, grup i całych klas. Koncert uświetnili swoją obecnością Jego Ekscelencja Ambasador Luksemburga, pan Conrad Bruch, pan Xavier Wasson Attaché Ambasady Francji ds. współpracy edukacyjnej oraz pani Katarzyna Stanczew z Ambasady Luksemburga. Fotorelację z koncertu zawdzięczamy uczennicy klasy 2B Joannie Ładzie.

zobacz zdjęcia

W dniach 8,9,10 marca 2017 roku odbywała się w naszej szkole 15 edycja Szkoły Radości. W tym roku słowem - kluczem była "Sieć" - wokół tego motta koncentrowały się zarówno rozważania rekolekcyjne jak i warsztaty oraz spotkania z gośćmi. Finałem jak zawsze była Muzyczna Ulica. Całym projektem kierowała Pani Profesor Maria Głowacka. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

Zobacz zdjęcia

W poniedziałek, 6 lutego klasa A3 odwiedziła Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu, podczas którego przybliżono nam działalność polskich żołnierzy w ramach misji pokojowych organizowanych przez ONZ w Afganistanie oraz Iraku. Później udaliśmy się do pomieszczenia, w którym znajdowały się eksponaty na przykład ordery przyznawane żołnierzom za specjalne zasługi. Mogliśmy również przymierzyć mundury i poczuć się przez moment jak prawdziwi żołnierze. Na koniec zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

zobacz zdjęcia

Wycieczka odbyła się w dniach 17-21.09.2016r. Odwiedziliśmy miejsca takie jak: Hala Majerz, Zamek Czorsztyn, Zamek w Niedzicy, zapora na Jeziorze Czorsztyńskim, Szczawnica, Białka Tatrzańska i baseny termalne "Bania". Odbyliśmy też wycieczkę górską Przełomem Dunajca ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy, weszliśmy na górę Wdżar oraz pływaliśmy statkiem po jeziorze.

zobacz zdjęcia

21-09-2016r. w auli naszej szkoły odbyły się koncerty promujące płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Koncerty te miały szczególną wymowę, gdyż były poświęcone pamięci zmarłego w lutym Sebastiana Olko, który był zaangażowany w realizację projektów "Żmichowska Śpiewa 1 i 2".

Wystąpili uczniowie naszego gimnazjum i liceum a także absolwenci - wszyscy związani z w/w projektami. Nad całością czuwała jak zawsze niezawodna Pani Prof. Ewa Drobek.

zobacz zdjęcia

zobacz filmy: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

zobacz zdjęcia

Koncert Żmichophonie, czyli Koncert piosenki frankofońskiej w Żmichowskiej towarzyszy z założenia marcowym Dniom Frankofonii. W tym roku nie mógł się odbyć w tym terminie, stąd ma miejsce później...

zobacz zdjęcia

W dniach 15-17 czerwca odbyła się wycieczka klasowa do Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Braliśmy udział w zajęciach terenowych  z Jurajską Grupą GOPR. Zwiedziliśmy zamek w Ogrodzieńcu, szliśmy Szlakiem Orlich Gniazd od zamku w Mirowie do Bobolic. Spacerowaliśmy ścieżką przyrodniczą prowadzącą przez rezerwat przyrody.

Wycieczka była intensywna, ale naprawdę było warto.

Zobacz zdjęcia

"Piosenki śpiewane MIMOCHODEM" to motto tegorocznego IX Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. Uczniowie naszego gimnazjum i liceum w czasie 2 koncertów zaprezentowali 15 utworów, które znów okazały się aktualne i ponadczasowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ekipie technicznej za zaangażowanie i już dziś zapraszamy na JUBILEUSZ - za rok!

zobacz zdjęcia

zobacz filmy z występów:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  

W pierwszym tygodniu czerwca klasa C3 pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Czerniakiewicz oraz p.dyr. Joanny Chrapkowskiej, przebywała na wymianie u korespondentów z Brest w Bretanii. Uczniowie zwiedzili muzeum Oceanopolis z pięknymi akwariami, uprawiali wioślarstwo na oceanie i oczywiście rozwijali się językowo, naukowo i kulinarnie! W drodze powrotnej do kraju obejrzeli zabytki Saint Malo oraz Mont Saint Michel.

zobacz zdjęcia

W dniach 7-8 czerwca 2016r. klasa 1b pod opieką wychowawczyni p.prof. Ilony Krasnodębskiej i nauczycielki historii p.prof. Mirosławy Bajszczak zwiedzała piękne tereny lubelszczyzny. Podziwialiśmy Pałac Zamoyskich w Kozłówce, odbyliśmy lekcję historii w Muzeum Socrealizmu, poznaliśmy najważniejsze miejsca Lublina, oglądaliśmy kultowe zabytki w Kazimierzu nad Wisłą, jedliśmy tradycyjne kazimierskie koguty. A oprócz tego gry i zabawy przy ognisku. To był prawdziwy PRZEDSMAK WAKACJI, co widać na zdjęciach.

zobacz zdjęcia

29.04.2016 r. od godziny 14.00 miało miejsce uroczyste pożegnanie maturzystów. Radość z zakończenia ważnego etapu w życiu przeplatała się z refleksją o przemijającym czasie i obawą przed nieznaną przyszłością. Podziękowaniom nie było końca. Część artystyczną przygotowała klasa 2A pod kierunkiem p. prof. Z.Lipke i p.prof. A. Lubienieckiej.

Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy na egzaminach maturalnych. Nie żegnamy Was na zawsze - przecież będziecie nas odwiedzać, prawda?!

zobacz zdjęcia

W dniach 3-4 XII 2015r. w naszej szkole odbyły się XVIII już Dni Literatury pod hasłem "Herbatka z Przyborą". Pierwszego dnia mieliśmy zaszczyt gościć Panią Magdę Umer oraz Pana Konstantego Przyborę, którzy udzielili wywiadów. Zarówno Goście, jak i gospodarze byli zachwyceni spotkaniem. Przez dwa dni mogliśmy podziwiać naszych kolegów we wspaniałych przedstawieniach przybliżających nam postać Jeremiego Przybory. Podczas przerw miedzy występami mogliśmy skosztować pysznych smakołyków oraz napić się herbaty w tematycznych kawiarenkach. W konkursie na najlepsze przedstawienie tegorocznych Dni Literatury aktorzy pokazali bardzo wyskoki poziom. Jury wybrało zwycięzców oraz przyznało nagrody specjalne. Pierwsze miejsce spośród klas gimnazjalnych zdobyła klasa A1 i ich przedstawienie "Piosenka jest dobra na wszystko", a w klasach licealnych najwyższe miejsce na podium zajęła klasa 2A i spektakl "Nie żyje bal" . Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby sie, gdyby nie organizacja i pomoc Pani Prof. Ewy Rzeczkowskiej oraz klasy 3A. Tegoroczne Dni Literatury przeszły już do historii, ale na pewno pozostaną jeszcze długo w naszej pamięci. Dziękujemy organizatorom i gratulujemy zwycięzcom !

zobacz zdjęcia

Dnia 13 listopada w ramach drugiego dnia obchodów Święta Niepodległości gimnazjaliści ze „Żmichowskiej” zwiedzali dworek „Milusin”, uczestniczyli w warsztatach oraz spacerach z audioprzewodnikiem, zorganizowanych i przeprowadzonych przez dr Beatę Nessel – Łukasik z Muzeum Piłsudskiego. W tym samy czasie uczniowie klas pierwszych i drugich liceum wzięli udział w grze edukacyjnej „1918: Nowa Europa”.

Drodzy licealiści! Wasze zaangażowanie i wszechstronne zdolności (od intelektualnych po plastyczne i kulinarne), jakim daliście wyraz, przygotowując stanowiska poszczególnych państw, utworzonych po pierwszej wojnie światowej, przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału, jaki w Was drzemie. Gratuluję zwycięzcom: klasom 1B i 2B, które w nagrodę otrzymają bilety na wybrany film w kinie „Iluzjon”. Poziom był tak wysoki, że wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom.

Za pomoc w zorganizowaniu obchodów 11 listopada dziękuję pani wicedyrektor Justynie Jankowskiej; wychowawcom i nauczycielom, którzy pojechali z klasami gimnazjalnymi do Sulejówka; wychowawcom klas licealnych, którzy wspierali swoich uczniów podczas przygotowań do gry edukacyjnej; zespołowi historyków w składzie: pani prof. J. Adamczyk, pani prof. M. Bajszczak – Krzyżanowska, pani prof. U. Ratuszyńska i pan prof. M. Tomaszewski. 

zobacz zdjęcia

12.XI.2015r. społeczność naszej szkoły rozpoczęła 2-dniowe obchody Święta Niepodległości od złożenia wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Ponadto odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. W dniu 13.XI. miały miejsce obchody główne. W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości uczniowie naszej szkoły wysłali 200 kartek okolicznościowych pt. "Mamy Niepodległą".
Tegoroczne obchody przygotowywał zespół historyków pod kierunkiem p.prof. K.Bober.

zobacz zdjęcia

zobacz zdjęcia

27 września 2015 roku w auli odbył się koncert dla Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły promujący płytę "Żmichowska śpiewa 2". Koncert zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście min. Zofia  Czernicka i Michał Bajor. Licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła artystów. W trakcie koncertu działała też kawiarenka przygotowana przez uczniów klasy 3B. Gratulujemy osobom zaangażowanym w ten projekt, a szczególnie Pani Prof. Ewie Drobek. Wszystko udało się na MEDAL!

zobacz zdjęcia

VIII Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego odbył się pod hasłem "Jacka Kaczmarskiego z Rodakami rozmowy czyli rzecz o TOLERANCJI". 24 czerwca 2015 r. w czasie dwóch koncertów usłyszeliśmy 11 piosenek w wykonaniu uczennic naszego gimnazjum i liceum. Honorowymi gośćmi przeglądu była Pani Barbara Kryda - nauczycielka języka polskiego, która odkryła talent Jacka oraz Pan Jarosław Linderberg - przyjaciel ze szkolnej ławy naszego Barda. Koncert zakończyło wspólne wykonanie przez wszystkich artystów "Modlitwy o wschodzie słońca" z ponadczasowym przesłaniem. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na oryginalne interpretacje utworów.

zobacz zdjęcia

zobacz filmy z występów: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 

 

W dniach 17-19 czerwca odbyła się wycieczka do Lublina, w której wzięło udział czternaścioro uczniów z klas 1 L, 1 C i 2 L. Opiekunami byli p. prof. Justyna Piątek i p. prof. Maciej Tomaszewski. Miasto Lublin okazało się być fascynującym źródłem wiedzy o kulturze jego dawnych żydowskich mieszkańców oraz o dwudziestowiecznych relacjach polsko-żydowskich. Wzięliśmy udział w zajęciach i warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, zwiedzaliśmy Muzeum na Majdanku, wystawę o niezależnym obiegu wydawniczym w PRL, a także perłę sztuki średniowiecznej, jaką jest Kaplica Trójcy Świętej.

Zobacz zdjęcia

Zobacz zdjęcia

11 czerwca 2015r. klasa B3 pod opieką p.dyr. J.Jankowskiej i p.prof M.Bajszczak wyruszyła szlakiem niepodległości Polski. Na początku odwiedziliśmy pomniki 3 twórców niepodległego państwa polskiego tj. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Potem udaliśmy się na wycieczkę do Sulejówka, aby zapoznać się w czasie lekcji muzealnej z historią Legionów Polskich i ich walką w czasie I wojny światowej. Ważną częścią wyjazdu było też zwiedzanie dworku "Milusin", w którym mieszkał Marszałek Józef Piłsudski. Wycieczka była wstępem do zbliżających się wakacji, ale również utrwaliła i poszerzyła wiedzę historyczną uczestników.

Zobacz zdjęcia

W dniach 8-10 czerwca 2015 roku klasa IA pod opieką p.prof.A.Lubienieckiej i p.prof. M.Bajszczak zwiedzała Podlasie, zapoznając się z wiarą, kulturą i tradycją prawosławia, polskich Tatarów i polskich Żydów. W ramach korelacji międzyprzedmiotowej wystąpił też wątek przyrodniczy podczas poszukiwania żubrów w Puszczy Białowieskiej, a symbolem wycieczki stały się bociany i ich gniazda na słupach i kominach w niemal każdej miejscowości. Ciekawym elementem były też doznania kulinarne w postaci potraw regionalnych, jedzonych w Tatarskiej Jurcie w Kruszynianach i Karczmie Żydowskiej w Tykocinie. Program został zrealizowany w 100% i jest godny polecenia. Atmosferę panującą na wycieczce oddają zdjęcia.

Zobacz zdjęcia

TFAŻ przygotowania

25 marca rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do naszego festiwalu. Zuzia Firmhofer, pomysłodawczyni koncepcji artystycznej festiwalu, zaproponowała surrealizm jako motyw przewodni.  Widać to również w wystroju kawiarenki, różowe flamingi z surrealistycznego obrazu są wszechobecne.
Jesteśmy pod wrażeniem ogromnego zaangażowania wielu uczniów w realizację tego projektu. Z niecierpliwością czekamy na dzień pierwszy.

W dniach 11, 12, 13.03.2015 roku miała miejsce Żmichowska Szkoła Radości

W dniu 10.01.2015r. w Hotelu Sheraton odbyła się studniówka.

W środę 12 listopada 2014r. odbyły się w naszej szkole obchody Święta Niepodległości ...

Wycieczka do Wioski Bullerbyn, wrzesień 2014

Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych, maj 2014
22.05.2014 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych.

 

W dniach 24-27.09.2013 klasa 2A oraz 7 osób z klasy 2B i 5 osób z klasy 2L zwiedzało Litwę pod opieką p. prof. M.Bajszczak, J. Jankowskiej, B.Karpińskiej szlakiem Józefa Piłsudskiego oraz Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Odwiedziliśmy Druskienniki, Wilno, Kowno i Troki. Mimo zimna panowała gorąca atmosfera a zabytki pięknie się prezentowały w słońcu. Wycieczka udała się w 100% - co potwierdzają zdjęcia. 

Przegląd utworów Jacka Kaczmarskiego, czerwiec 2013
Filmy z występów: 1 |2 | 3 |4 | 5 |6 | 7 |8 | 9 |10 | 11 |12 | 13 

Wymiana ze Słowenią, czerwiec 2013

Turniej sportowy, kwiecień 2013 

Wycieczka klas A1 B1 C1 do Paryża, kwiecień 2013 

18 stycznia 2013 roku odbyła się studniówka. Pani Dyrektor Małgorzata Gronostalska rozpoczęła korowód poloneza. Klasy maturalne zaprezentowały trzy świetnie przygotowane i wyćwiczone układy, które podziwiali wzruszeni rodzice. Po przemówieniu Pani Dyrektor Joanny Chrapkowskiej reprezentanci młodszych roczników Żmichowskiej - Greta Kossowska z klasy 1A i Janek Dziekiewicz z klasy 2B zaprezentowali przygotowane piosenki. O godzinie 22.00 odbyła się część artystyczna, w czasie której Dorota Sacewicz z klasy 3L zjawiskowo zaśpiewała dwie piosenki, a klasy 3C i 3B pochwaliły się swoimi prezentacjami tanecznymi i wizualnymi. Potem uczniowie i nauczyciele bawili się razem do białego rana... 
zobacz zdjęcia:   część 1,  część 2 

XV Dni Literatury - wystawa w bibliotece, grudzień 2012 

Powitanie Prezydenta Francji, listopad 2012

W dniu 15.11.2012r. uczniowie Gimnazjum i Liceum im.Narcyzy Żmichowskiej uczestniczyli w uroczystości powitania Prezydenta Republiki Francuskiej François Hollande'a przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. 

Obchody Święta Niepodległości, listopad 2012

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, jak co roku, obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 12.11.2012 roku miały miejsce: złożenie wieńca pod pomnikiem J. Piłsudskiego, okolicznościowe prezentacje i wystawy historyczne oraz śpiewanki patriotyczne. Obchody przygotowali: Pan prof. Maciej Tomaszewski z klasą 1L oraz Pani prof. Mirosława Bajszczak. 

Święto KEN i Ślubowanie Klas Pierwszych, październik 2012

Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, czerwiec 2012

On ne badine pas avec l'amour, czerwiec 2012

Obóz naukowy Wigry 2012

Zakończenie roku szkolnego klas III liceum, kwiecień 2012

Wymiana z liceum w Auch, marzec 2012

Szkoła Radości 2012 - 14-16.03.2012

Studniówka - 6.01.2012

Ślubowanie klas pierwszych

Jasełka 2005

Obchody Dni Frankofonii 16.03.2005