Logo
W ostatnim tygodniu nasi uczniowie (Oliwia Wierzbowska, Aleksandra Duć, Patrycja Godlewska oraz Antoni Adamkowski) z panią Beatą Przybysz odwiedzili siedzibę Unii Europejskiej na zaproszenie premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Wyjazd obejmował także zwiedzanie średniowiecznej Brugii.
Na wyjazd studyjny zostało zaproszonych tylko 7 szkół z Polski. Możliwość zobaczenia na własne oczy Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego to niesamowita przygoda. Każde spotkanie z pracującymi w instytucjach UE obywatelami Polski było bardzo kształcące, gdyż mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o obecnych problemach, którymi zajmuje się Unia. Interesujące także okazało się być zapoznanie ze szczegółami dotyczącymi ścieżki kariery poszczególnych osób. Dzięki żywym dyskusjom, uzyskaliśmy wiele informacji "z pierwszej ręki" na ten temat, co być może wpłynie na ich dalszy rozwój i ożywi marzenia o pracy w instytucjach Unii Europejskiej.
Po wielu godzinach spędzonych w salach konferencyjnych Parlamentu, Komisji i Rady przychodził czas na kolejne przyjemności. Wieczorne spacery po świątecznie rozświetlonej Brukseli i wspólne posiłki w znajdującej się w pobliżu restauracji pozwoliły odkryć kulturę i kuchnię stolicy Belgii.
 
tekst:  Oliwia Wierzbowska. Aleksandra Duć
zdjęcia: Oliwia Wierzbowska