Logo

Za nami jesienna edycja Dni Frankofonii. Rozpoczęliśmy we wrześniu spotkaniem z haitańskim pisarzem i malarzem, panem Edgarem Gousse’m, a w dniach 16-17 października Żmichowska ubrała się w kolory . Pyszną kawiarenkę klasy C3, szkolne korytarze z wystawą o naszych wymianach (nos échanges), aulę, której odbył się piękny, 5 już (!), koncert Żmichophonie odwiedzili i podziwiali, choć nie tańczyli la danse africaine: Ambasador Księstwa Luksemburga Jego Ekscelencja Conrad Bruch, Mme Fabienne Ricordel, attachée ds współpracy edukacyjnej z Ambasady Francji, dr Sébastien Ducourtioux z UW, przedstawiciele Politechniki Warszawskiej. Również drugiego dnia nie brakowało atrakcji i dobrych wrażeń. Odwiedziła nas tłumacz przysięgły p. Katarzyna Mackiewicz oraz młodzi goście ze SP nr 12 oraz SP 364 i gimnazjum (le collège) im. Konstancji Markiewicz wraz z nauczycielami. Wspólnie posłuchaliśmy koncertu Żmichophonie bis, a kawiarnia Moneta autorstwa 1L raczyła nas smakołykami na słono i słodko.

Gościom, dyrekcji, wspaniałej młodzieży i nauczycielom, którzy zorganizowali i współtworzyli to wydarzenie należą się ogromne wyrazy wdzięczności. UN GRAND MERCI!

Zapraszamy za rok, wiosną lub jesienią, bo piękne Dni Frankofonii mogą odbywać się Żmichowskiej bez względu na porę roku.