Logo

Dnia 13 listopada w ramach drugiego dnia obchodów Święta Niepodległości gimnazjaliści ze „Żmichowskiej” zwiedzali dworek „Milusin”, uczestniczyli w warsztatach oraz spacerach z audioprzewodnikiem, zorganizowanych i przeprowadzonych przez dr Beatę Nessel – Łukasik z Muzeum Piłsudskiego. W tym samy czasie uczniowie klas pierwszych i drugich liceum wzięli udział w grze edukacyjnej „1918: Nowa Europa”.

Drodzy licealiści! Wasze zaangażowanie i wszechstronne zdolności (od intelektualnych po plastyczne i kulinarne), jakim daliście wyraz, przygotowując stanowiska poszczególnych państw, utworzonych po pierwszej wojnie światowej, przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału, jaki w Was drzemie. Gratuluję zwycięzcom: klasom 1B i 2B, które w nagrodę otrzymają bilety na wybrany film w kinie „Iluzjon”. Poziom był tak wysoki, że wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom.

Za pomoc w zorganizowaniu obchodów 11 listopada dziękuję pani wicedyrektor Justynie Jankowskiej; wychowawcom i nauczycielom, którzy pojechali z klasami gimnazjalnymi do Sulejówka; wychowawcom klas licealnych, którzy wspierali swoich uczniów podczas przygotowań do gry edukacyjnej; zespołowi historyków w składzie: pani prof. J. Adamczyk, pani prof. M. Bajszczak – Krzyżanowska, pani prof. U. Ratuszyńska i pan prof. M. Tomaszewski. 

zobacz zdjęcia