Logo
Uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa, obecnie absolwenci Żmichowskiej - Piotr Zubek i Janek Pentz, mieli szansę zagrać dla Papieża Franciszka. Jeszcze w czasie pobytu w szkole, na jednej z wielu konferencji wspólnie wymyśliliśmy temat, który połączył wirtuozerię gitarową Janka Pentz i piękny głos Piotra Zubka. Był to argentynski kompozytor Astor Piazzolla. Po dwóch latach pracy nad materiałem powstał kolejny szalony pomysł pokazania pracy młodych artystów Papieżowi - argentyńczykowi. Choć misja wydawała się być super trudna, udało się spełnić marzenie Żmichowiaków. Przygotowaniem wizyty zajęła się Profesor Ewa Drobek, opiekunka projektu Żmichowska Śpiewa.
Trzy dni w Rzymie spędziliśmy na promowaniu talentu naszych uczniów w wielu miejscach. Zagraliśmy w noclegowni dla bezdomnych oraz dla sióstr Urszulanek, gdzie nocowaliśmy. Odwiedziliśmy też jałmużnika papieskiego, Kardynała Konrada Krajewskiego, który pomógł nam w organizacji wizyty. Mieliśmy okazję zwiedzić Ogrody Watykańskie oraz zobaczyć Nekropolię z grobem Świętego Piotra.
Nawiązaliśmy rozliczne kontakty. Przede wszystkim jednak, spełniliśmy marzenie naszych uczniów. Życzymy im powodzenia na dalszej artystycznej drodze.
A w przyszłym tygodniu wchodzimy do studia i rozpoczynamy nagrania płyty Żmichowska Śpiewa 7